Domů » Bleskovky » Huawei je nejhodnotnější soukromou čínskou společností

Huawei je nejhodnotnější soukromou čínskou společností

Společnost Huawei se umístila na prvním místě žebříčku „China Top 500 Private Enterprises 2016“ coby největší soukromá čínská společnost roku. Co se týká nového šampiona „Top 500“, experti přisuzují úspěch Huawei ohromným investicím společnosti do výzkumu a vývoje, které převyšují výdaje konkurentů do této oblasti.

Na konci roku 2015 měl Huawei registrován 50 377 patentů, společnost provozovala 16 center výzkumu a vývoje, 36 přidružených center pro inovace a společnost v této oblasti zaměstnávala asi 79 000 kvalifikovaných odborníků. V rámci programu Huawei Innovation Research Program Huawei oslovil již více než 1 000 studentů – jen v roce 2015 bylo sponzorováno přes 100 nových projektů. V roce 2015 zaznamenala společnost Huawei roční příjmy ve výši 60,8 miliard USD s výrazným meziročním nárůstem 37 %.

Richard Yu představuje Huawei P9 s duálním fotoaparátem Leica
Richard Yu představuje Huawei P9 s duálním fotoaparátem Leica

Značka po celém světě provozuje 16 center výzkumu a vývoje (např. v Německu, Belgii, Švédsku či Velké Británii) a jen v Evropě zaměstnává více než 10 000 lidí. Společnost působí v České republice 13 let, má centrálu v Praze a založila zde jedno tréninkové centrum. Huawei v zaměstnává v České republice více než 400 lidí, z nichž 95 % jsou lokální zaměstnanci.

V klipu Huawei hraje hlavní roli Praha

Další zajímavostí je, že si značka Huawei za dějiště klipu k písni „Dream It Possible“, který jsme z pozice novinářů poprvé viděli na veletrhu IFA v Berlíně, zvolila české hlavní město, Prahu. Příběh vypráví strastiplnou cestu talentované mladé klavíristky za svým snem. Symbolicky tak zobrazuje vzestup Huawei od malé ambiciózní firmy až mezi giganta mezi technologickými společnostmi dneška a navazuje na slogan značky „Make it possible“.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments