Domů » Bleskovky » Huawei jde do soudního boje s vládou USA. Nesouhlasí se zákazem prodejů

Huawei jde do soudního boje s vládou USA. Nesouhlasí se zákazem prodejů

Společnost Huawei nemá v posledních měsících na růžích ustláno, mnoho agentur (včetně českého Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost) ji považuje za bezpečnostní hrozbu a nedoporučuje používat její výrobky. To platí i pro americký trh, kde na produkty Huawei prakticky nenarazíte. Huawei si ale zákazy nechce nechat líbit a chystá se k protiútoku.

Nepřehlédněte – Huawei: s našimi zařízeními jsme nikdy neměli vážný bezpečnostní incident

Podle deníku New York Times připravuje čínská firma žalobu na vládu Spojených států za neopodstatněné nařízení zákazu používání jejich výrobků, což považuje za trestání bez důkazů a bez řádného soudního řízení. Žaloba bude podána ve státě Texas, kde se nachází americká centrála Huawei. Spor se má týkat nejen koncových zařízení, ale také technologií Huawei v budování sítí páté generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments