Domů » Bleskovky » Huawei hlásí 100 milionů prodaných telefonů. Podaří se mu letos překonat Apple?

Huawei hlásí 100 milionů prodaných telefonů. Podaří se mu letos překonat Apple?

V souvislosti s nedávným představením smartphonu Huawei Nova 3 se ředitel čínské společnosti Richard Yu pochlubil významným milníkem – od počátku letošního roku překonaly prodeje telefonů Huawei hranici 100 milionů.

Yu stanovil cíl pro letošní rok 200 milionů prodaných telefonů, loni to přitom bylo 153,1 milionů. S tímto tempem bude brzy Huawei na dostřel konkurenčnímu Applu, který loni prodal 215,8 milionů iPhonů. Rozhodující by tak mohl být (ne)úspěch nových iPhonů, které Apple představí nejspíše v září. Záležet také bude na tom, jaké novinky má Huawei připraveny pro druhou polovinu letošního roku, očekávána je řada smartphonů Mate 20.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Huawei, výrazně podporován čínskou vládou, která nad ním drží ochranou ruku, válcuje svět. Blázni se radují, obezřetní se od něj drží co nejdál.

  • Nevím, co u mě vyšpióní čínská vláda, i kdyby tahle doměnka byla pravdivá ;)
   Ale v případě mobilů je to celkem jedno, ve spoustě zemí na Huawei infrastruktuře fungují ADSL, GSM, 3G a LTE sítě, takže pokud jsou klíčové prvky této infrastruktury od značky Huawei (což je například ve většině zemí bývalé Východní Evropy), tak mobil je to poslední, co je třeba řešit :)
   Jinak data o vás sbírá v podstatě každý kdo jde kolem, od státních institucí až po soukromé firmy (registrace v obchodech, na webech, banky, úvěrové společnosti, telefonní operátoři…). Pak už je jedno, jestli vaše data jsou Googlu, Microsoftu, Číně, USA nebo při Facebooku nějaké britské analytické společnosti.

  • U vás Čína nevyšpióní zřejmě nic, pakliže nehodláte osobně podporovat Dalajlámu, nebo nevyvíjíte nějaké zajímavé technologie, které by se jí hodily ;)
   Nicméně tady jde o princip. Mně opravdu není jedno, jestli data jdou Googlu, NSA nebo Číně. Google ani NSA mi principiálně nevadí. Čínský autoritářský systém ano.

  • sorry keďže ide o princip tak mi musia vadiť všetci. alebo nikto. Sme v EU, USA je spojenec, ale zároveň obchodný konkurent EU, takže aj tie zaujímavé technológie vmozu byt ukradnute.

  • Přesně tak, komoušům nevěřit! Huawei ani Xiaomi nebo něco podobnýho čínskýho bych nekoupil, snad jedině Lenovo protože to je Hong Kong kde Čína nemá plnou moc, protože je to autonomní území, ale všichni výme co Čína s Hong Kongem dělá, takže….

  • výme? Tvl zabijte to někdo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).