Domů » Bleskovky » Huawei „Galaxy Z Fold 2“? Takto má vypadat nástupce ohebného Mate Xs

Huawei „Galaxy Z Fold 2“? Takto má vypadat nástupce ohebného Mate Xs

Společnost Huawei před nedávnem ztratila přístup k čipsetům od TSMC, k fotoaparátům od Sony nebo k displejům od Samsungu a LG. Čínská firma nicméně stále vyrábí již vyvinuté smartphony ze skladových součástek, aktuálně na plné obrátky pracuje na vlajkovém modelu Mate 40 Pro. Zda se dočkáme i nástupce ohebného modelu Mate Xs je prozatím ve hvězdách, i když jeho vývoj nepochybně běží. Jak by mohl vypadat, odhalují následující obrázky z patentové přihlášky.

Huawei Mate X2: vnitřní displej ohebný, vnější rovný

Huawei zjevně plánuje opustit koncept skládacího displeje po vnější straně a namísto toho vsadí na stejné řešení, jaké letos použil Samsung u svého modelu Z Fold 2 – ohebný displej uvnitř a venku plochý podlouhlý panel.

huawei mate x2 1

Rozdíly hledejme především ve fotoaparátech, podle obrázků v patentu má Huawei v plánu osadit záda telefonu větším množstvím čoček, z nichž jedna má být periskopická. Huawei nemá v plánu narušovat vnitřní skládací displej otvory pro selfie kamerku, plánuje ji osadit pouze do vnějšího panelu.

huawei mate x2 2

Z boku je patrné, že Huawei se patrně u Samsungu inspiruje i v dalších oblastech – v designu pantu a v umístění čtečky otisků prstů na bok telefonu. Oproti Samsungu Huawei přemýšlí nad klínovitým profilem telefonu v otevřeném stavu, takže v zavřeném stavu by mohl telefon zaujmout příjemnou tloušťkou.

Takto by mohl Mate X2 vypadat ve skutečnosti

Jak by mohl Huawei Mate X2 vypadat v reálu, ukazují neoficiální rendery od designera Benjamina Geskina vytvořené právě na základě obrázků z patentové přihlášky.

huawei mate x2 3

Jak se vám tento koncept líbí a myslíte si, že se skutečně dočká realizace?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Po těch sankcích pochybuji, že pujde do výroby. Navíc jestli by opět nasadili vyšší cenu než Samsung, tak se prodá jen pár kousků v Číně.

    Jinak ten klínovitý design asi nebude moc praktický.
    Jsem s Foldem 2 maximálně spokojený.

    • souhlasím :) Galaxy Fold (potazmo 2) jsou neprekonatelny devices a Huawei nema sanci – za prvy nemaji takovy skills ve vyvoji foldablu (mate Xs je dost parodie a nesmysl co se tyce konsturkce), a za druhy v Evrope by lidi nemeli jedinej duvod koupit si tohle, kdyz je tu Fold 2 s Google sluzbama. Tak maximalen v Cine s tim mohou uspet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).