Domů » Bleskovky » Bude Huawei Mate 40 nedostatkové zboží? Od TSMC dorazila jen polovina objednaných čipsetů

Bude Huawei Mate 40 nedostatkové zboží? Od TSMC dorazila jen polovina objednaných čipsetů

Společnost Huawei přišla v tomto týdnu o přísun některých komponent pro své smartphony. Situace je nejbolestivější především v oblasti čipsetů; čínský výrobce nemůže odebírat vlastní procesory Kirin od tchajwanského výrobce TSMC, neboť ten k jejich produkci používá americké technologie. Posledním procesorem od Huawei má být Kirin 9000 určený do chystaných vlajkových smartphonů řady Mate 40.

Řada Huawei Mate 40 bude vyrobena v nákladu 8,8 milionů kusů

V Huawei se pochopitelně snažili do poslední možné chvíle „vyždímat“ z TSMC co nejvíce čipů, avšak nakonec byly dodávky výrazně slabší, než čínská firma očekávala. Podle interních zdrojů bylo objednáno 15 milionů Kirinů 9000, TSMC ale stihlo dodat pouze cca 8,8 milionů (22 tisíc waferů).

Pokud je tato informace pravdivá, bude počet vyrobených smartphonů řady Mate 40 značně omezený; v Huawei původně plánovali na trh dodat do konce letošního roku 8 milionů kusů, další příští rok. Pokud se situace nezmění, nebude mít Huawei žádné čipsety ani pro příští generace smartphonů, zejména jarní řadu P50.

Premiéra řady Huawei Mate 40 se patrně odehraje již brzy, ovšem je dost možné, že si ji Huawei zatím schová pro domácí trh. Informátor @evleaks před nedávnem naznačil, že globálně se telefon začne prodávat až po novém roce. Pokud tedy Huawei nějaké kusy pro globální prodej zbydou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments