Huawei FreeBuds Pro 2: skutečně vyladěný zvuk v krásném kabátu

huawei freebuds pro 2 summary

Sluch je jedním z pěti tradičních lidských smyslů, díky kterému jsme schopni vnímat zvuky různé podoby. Pomáhá lidem zvýšit povědomí o kráse tohoto světa a lépe ho prostřednictvím informací přenášených zvuky ocenit. Autentičnost zvuků je tak pro lidi důležitá i při výběru nových sluchátek. Chceme, aby poskytovaly co nejvíce komplexní, bohaté a nejdetailnější zvuky a my si tak poslech užili naplno. Proto se audio tým společnosti Huawei snaží u všech svých sluchátek dosáhnout té nejvěrnější kvality zvuku. Vynikajícím zvukovým výkonem se pyšní i nová vlajková loď Huawei FreeBuds Pro 2.

Zvuk má pro lidský organismus obrovský význam. Dokážeme díky němu identifikovat různé situace a přispívá tak k lepší orientaci. Zvuky mohou být varovné, například zatroubení auta, zatímco jiné v nás mohou vyvolat pocit bezpečí a potěšení. Jako třeba hudba. Poslech hudby v těle zvyšuje produkci endorfinů, hormonů štěstí, které se vyplavují do těla a zahání tak špatnou náladu. Uklidňující hudba navíc odbourává stres. Zároveň hudba dokáže vyvolat určitou náladu, pocity, afekty, nebo změny chování. Kvalitní sluchátka jsou tedy důležitým společníkem pro většinu lidí. Každý z nás ocení nejen kvalitu celkového zvuku, ale také autentičnost jednotlivých hudebních nástrojů v dané hudbě – hbitost klavíru, melodičnost houslí nebo sílu violoncella.

Prvotřídní technologie pro ještě lepší zážitek

V současné době má většina sluchátek problém poradit si s nízkými a vysokými tóny zároveň. Zvuk vycházející z nich je tenký a příliš hlasitý, má tlumené a neostré zabarvení. Vysoké frekvence jsou příliš drsné pro uši a nemají ostré detaily. Huawei FreeBuds Pro 2 ale dokáží díky speciálnímu systému dosáhnout té nejautentičtější a nejvěrnější podoby zvuku a zahrát basové i výškové tóny odděleně a přitom v dokonalé souhře. Mají velmi široký rozsah od 14 Hz do 48 kHZ, jsou tedy ideální jak pro poslech opery, punkové kapely, nebo pro pracovní hovor.

V současné době používá většina sluchátek na trhu jeden ovladač s úzkou frekvenční odezvou. To má za následek tenké a hlasité zvuky, tlumené a neostré zabarvení. Vysokofrekvenční detaily nejsou ostré, ale drsné pro uši. Společnost Huawei k vyřešení tohoto problému využila u sluchátek Huawei FreeBuds Pro 2 vícenásobnou akustickou architekturu zvukových ovladačů. To je důvod, proč dosáhnou té nejautentičtější a nejvěrnější podoby zvuku. Huawei Freebuds Pro 2 využívají systém dvou měničů, kdy je jeden dynamický a druhý s planetární membránou, díky čemuž dokáží zahrát basové i výškové tóny odděleně a přitom v dokonalé souhře. Výsledkem je široký rozsah od 14 Hz do 48 kHz.

Kromě toho technologie Triple Adaptive EQ pak dokáže vyladit zvuk podle struktury zvukovodu, polohy při nošení a úrovně hlasitosti, čímž zajišťuje personalizovaný zvuk.

Prudké basy a křišťálově čistý zvuk

Dokonale vyladěný zvuk je důkazem partnerství mezi Huawei a firmou Devialet, která do sluchátek integrovala svůj styl Shaping Sound a vytvořila tak silné basy s detailní a čistou kvalitou zvuku. A díky výkonné čytřmagnetové dynamické budící jednotce je přechod z nízkých frekvencí do středních plynulejší. Díky technologii Intelligent Dynamic ANC 2.0 dokáží eliminovat zvuky i hlučných leteckých motorů a potlačit veškerý šum. Jde tak o zcela multifunkční sluchátka k poslechu hudby, sledování filmů, nebo k telefonování.

 

huawei freebuds pro 2
Huawei FreeBuds Pro 2

“Sluchátka Huawei mě zvukově velmi příjemně překvapila, zejména na spodních frekvencích a také čistotou a ryzostí zvuku. Horní frekvence by dle mého názoru mohly byt průraznější, ale i tak je poslech velmi příjemný a reálný. Baví mě také jejich progresivní design. Nevypadají jako všechna sluchátka své třídy. Sedí skvěle v uchu,” komentuje novou vlajkovou loď mezi sluchátky Jirka Burian, alias Kapitán Demo.

Kromě kvalitní zvukové výbavy zaujmou i svým vzhledem. Dostupné jsou hned ve třech barvách – Silver Blue připomínající noční oblohu, Silver Frost dodávající kovový lesk a elegantní Ceramic White. Všechny barevná provedení jsou za stejnou cenu, a to 4 999 Kč.

Autor článku
PR článek
Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu [email protected]
image/svg+xml
+

Kapitoly článku