Domů » Bleskovky » Huawei je druhým největším výrobcem smartphonů. Ve 2. čtvrtletí překonal Apple

Huawei je druhým největším výrobcem smartphonů. Ve 2. čtvrtletí překonal Apple

Minulý týden skončilo druhé čtvrtletí letošního roku, a přestože žádný z výrobců smartphonů ještě nezveřejnil své kvartální výsledky, některé analytické firmy již přicházejí se statistikami, jak se v posledních třech měsících telefony prodávaly. Podle agentury Counterpoint například došlo k (poměrně očekávané) výměně pozic na druhém a třetím místě.

Společnost Huawei podle statistiky prodala ve druhém čtvrtletí více smartphonů než Apple, který má obvykle druhý kvartál z hlediska prodejů slabší. Největší rozdíl v prodejích měl nastat v červnu, v červenci už byly prodeje telefonů obou značek srovnatelné, avšak srpen prý zase vypadá velmi slibně pro čínskou společnost. Na prvním místě se pochopitelně vyhřívá Samsung s tržním podílem nad 20 procenty.

Zástupci analytické firmy uvádějí, že výměna pozic Apple a Huawei může být pouze dočasná, zejména kvůli chystaným iPhonům, které budou představené příští týden. Pokud chce Huawei ještě více růst, musí posílit svoji přítomnost v Severní Americe, Indii a Jižní Asii.

Zpráva Counterpoint také přináší červencové výsledky z hlediska prodeje jednotlivých modelů smartphonů. Zde již podle očekávání vede Apple s iPhonem 7 a 7 Plus, tyto modely dohromady v červenci tvořily 6,9 procent všech celosvětově prodaných smartphonů. Samsungu Galaxy S8 patří až páté místo, před něj se ještě vklínily dva telefony čínského výrobce Oppo. Přestože má být Huawei aktuální tržní dvojkou, v žebříčku TOP 10 nejprodávanějších smartphonů nemá jediného zástupce, jelikož má výrazně širší portfolio zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Jeremy Eric Nowak

    to bude tim ze vsichni bud cekaj na novej model nebo az diky tomu zlevni ty stavajici.. kdo se o to trosku zajima tak by si nekoupil telefon mesic pred predstavenim novyho

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).