Huawei Ascend W2: 4,5″ HD displej a titul nejtenčího WP8 telefonu

Nakolik to zatím vypadá, že se čínský výrobce Huawei zaměřuje téměř výhradně na telefony s Androidem, během veletrhu MWC by se misky vah mohly alespoň trochu vyvážit. Podle Richarda Yu, vedoucího mobilní divize Huawei, by na výše zmíněném kongresu měla být představena vlajková loď používající systém Windows Phone 8. Oficiálně představen již byl model Ascend W1, ten však svou výbavou může konkurovat spíše střední třídě, jako například HTC 8S (recenze). Chystaný přístroj nesoucí označení Ascend W2 by měl být nejtenčím Windows Phone 8 zařízením s velmi pěknou hodnotou 7,7 milimetrů.

Ani další výbava se však nemá za co stydět. 4,5palcový displej s HD rozlišením se zdá v aktuální záplavě pětipalcových smartphonů jako rozumný kompromis co do velikosti. Hlavním tahounem se poté stane blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor, jehož společníkem bude obligátní 1 GB RAM. Svá data uložíme do 16GB paměti, slot na paměťové karty zřejmě bude chybět. Nekompromisní je však nadprůměrná kapacita baterie – 2800 mAh, kterou doplní 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Odhadovaná cena by se měla pohybovat okolo hranice 500 USD, což je zhruba 9 600 Kč bez DPH. V kuloárech se také šušká, že se na MWC dočkáme obdoby Huawei Ascend Mate používající též Windows Phone 8, pravdivost spekulací se ale ukáže až koncem února.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku