Huawei Ascend W1 bude nejlevnějším Windows Phone 8 zařízením

Dosud nejlevnějším telefonem s Windows Phone 8 na našem trhu je HTC 8S (recenze), jenž je k sehnání přibližně za 6500 Kč. Toto „žezlo“ by však podle posledních zpráv měl brzy převzít nedávno představený Huawei Ascend W1, který byl nyní spatřen v obchodě čínského operátora China Telefom prodáván za cenu 1599 čínských jüanů, což přepočteno na české koruny je částka lehce pod 5000 Kč. Od českého zastoupení Huawei máme informaci, že se telefon na našem trhu bude prodávat za částku nižší než 6000 Kč.

Co všechno za své peníze dostanete? Procesor bude totožný, jako u výše zmíněného konkurenta HTC 8S, tedy dvoujádrový Qualcomm Snapdragon MSM8230 tikající na frekvenci 1,2 GHz podpořený grafickým akcelerátorem Adreno 305 a operační pamětí o velikosti 512 MB. Nedostatkem výkonu tedy zařízení trpět nejspíše nebude, i když je pravda, že 512 MB RAM může být při spouštění náročnějších aplikací omezující.

Větší problém ale nastává u interní paměti, jež činí pouze 4 GB. Přestože je přítomen slot na paměťové karty, kvůli omezení systému na ně ale nepůjdou instalovat aplikace a tak by se zejména vášniví mobilní hráči měli poohlédnout jinde. Čtyřpalcový displej je zcela odpovídající této kategorii zařízení. Technologie TFT IPS v kombinaci se stále dostačujícím rozlišením 480 x 800 bodů zajistí velmi slušnou podívanou, která navíc vydrží velmi dlouho díky baterii s lehce nadprůměrnou kapacitou 1950 mAh. Za zmínku ještě stojí fotoaparát nabízející rozlišení 5 megapixelů s možností natáčení videa v HD kvalitě (720p).

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku