Huawei Ascend P6S: Upřesnění parametrů a první fotografie, osmi jader se nakonec nedočkáme?

Aktualizováno 19. listopadu, 19:35

Na internetu se před několika okamžiky objevilo několik snímků chystané novinky Ascend P6S od společnosti Huawei. Nový model vypadá stejně jako jeho předchůdce, váží 120 gramů a je o 0,3 mm tlustší (i když podle starší fotografie to vypadalo, že telefon bude vážit 167 gramů).

  

Ascend P6S dále nabídne 4,7″ IPS displej s HD rozlišením a stejné zůstanou i další parametry. Zcela nový ale bude procesor – Huawei vsadí na vlastní quad-core čip vyrobený 28nm technologií (architektura ARM big.LITTLE), který má nabídnout až o 80 % více výkonu při zachování stejné energetické náročnosti. Procesor by měl disponovat dvěma jádry Cortex A15 s taktem 1,8 GHz a dvěma Cortex A7 s taktem 1,2 GHz. O grafickou akceleraci se postará čip Mali-T685, pro potřeby operačního systému budou připraveny 2 GB RAM.

 

Ve starší zprávě o Ascendu P6S stálo (viz níže), že zařízení nabídne octa-core procesor, dnešní únik však říká něco jiného. Je tedy možné, že Huawei testuje několik verzí smartphonu a teprve se rozhoduje, kterou variantu nakonec uvede na trh.

Původní článek: Huawei chystá vylepšený Ascend P6S s osmijádrovým procesorem

Huawei s tenkým modelem Ascend P6 (recenze) slavilo úspěchy a velmi dobře byl telefon přijat i širokou veřejností. Čínský výrobce už ale pracuje na jeho vylepšené verzi, která bude vybavena osmijádrovým procesorem. Tuto informaci potvrdil president společnosti Xu Xi Quan prostřednictvím sociální sítě Weibo.


Ascend P6 se dočká nástupce s osmijádrovým procesorem Huawei

Huawei současný čip K3V2 nahradí vlastním octa-core řešením, u kerého bude možné využívat všechna jádra najednou. To je výrazný rozdíl oproti řešení od Samsungu, kde se využívají 4 + 4 jádra. Doufejme, že v Huawei nepodcení optimalizaci spotřeby energie a osm jader nebude jen marketingovým lákadlem.

Další hardwarové parametry chystané novinky Ascend P6S zatím nebyly zveřejněny a otazník zůstává u data uvedení na trh. Oficiálního představení bychom se mohli dočkat už na začátku ledna při příležitosti konání veletrhu CES v Las Vegas nebo na konci února při barcelonském Mobile World Congressu.

Graf ceny modelu Ascend P6 poskytuje server Heureka.cz

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku