Cena:

Huawei Ascend P6 představen: Čtyřjádrový procesor v 6,2mm tenkém těle

Společnost Huawei včera v Londýně představila nový model Ascend P6, který bude lákat elegantní design s tenkým tělem, čtyřjádrový procesor a displej s HD rozlišením.

Jak jsme již v minulosti avizovali, společnost Huawei včera na tiskové konferenci v Londýně představila chytrý telefon Ascend P6 s tloušťkou pouhých 6,18 mm tenký. Ve výbavě najdeme čtyřjádrový procesor (zřejmě se jedná o čim Huawei K3V2) taktovaný na 1, 5 GHz a elegantní kovové tělo. O zobrazování se postará 4,7″ displej s HD rozlišením (720 x 1280 px), který má zvýšenou citlivost a je tedy možné jej ovládat i v rukavicích.

Největším lákadlem bude bezesporu tloušťka, která je pouhých 6,18 mm. Hmotnost včetně akumulátoru je 120 gramů. Samotná baterie disponuje kapacitou 2000 mAh, avšak vzhledem ke konstrukci není uživatelsky přístupná. Pro fotografování bude k dispozici 8Mpx snímač na zadní straně, nad displejem pak nebude chybět kamerka pro videohovory s vysokým rozlišením 5Mpx. Slušné 2 GB operační paměti RAM doplní 8GB interní úložiště, ve kterém bude uživatelsky přístupných zhruba 4,3 GB. Další prostor pro data zajistí slot na microSDHC karty (až 32 GB).

Pochvalu si výrobce zaslouží i za použití poslední verze systému Android 4.2.2, který doplní uživatelské prostředí Emotion UI. Společnost Huawei údajně čerpala inspiraci od lidí a uživatelů na celém světě za účelem dalšího vylepšení – nejnovější verze uživatelského rozhraní Emotion získala společnost připomínky od pěti milionů uživatelů. Na uživatelském rozhraní je aktualizovaná funkce Uni-Home včetně zvýšeného zabezpečení, dále funkce Huawei Me Widget, MagicTouch, a SmartReading. Nově obsahuje rozhraní Huawei Emotion fotografické funkce panoramatických fotek a rozpoznávání obličeje.

  
Huawei Ascend P6 na oficiálních snímcích

Proprietární úsporné technologie Huawei Automated Discontinuous Reception (ADRX) a Quick Power Control (QPC), mají zajistit efektivní využívání baterie a rychlejší sdílení souborů. Podle slov výrobce také zvyšují výkon o více než 30 % v porovnání s podobně velikými bateriemi pro smartphony v této kategorii.

Ascend P6 se bude prodávat v barevných kombinacích bílé, černé a růžové s pouzdrem v příslušné barvě. Od června se začne dodávat v Číně a od července do západní Evropy, a to prostřednictvím operátorů a prodejců. Česká republika a Slovensko budou následovat až v další vlně a předpokládáme, že by se u nás Ascend P6 mohl objevit na přelomu srpna a září za cenu okolo 11 500 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.