Huawei Ascend P2: Elegán se slušnou výbavou (videpohled)

Huawei Ascend P2 nabízí slušnou hardwarovou výbavu zabavenou do tenkého těla. My jsme si telefon na MWC krátce vyzkoušeli a zde jsou naše první dojmy.

Den před zahájením Mobile World Congressu představil Huawei zbrusu nový model Ascend P2, který nás zaujal povedeným designem, slušnou hardwarovou výbavou a dobře odladěným systémem. Výrobce model Ascend P2 propaguje jako vůbec nejrychlejší smartphone světa, a to především díky podpoře LTE sítí 4. kategorie, které nabízejí rychlost downloadu až 150 Mbps. To je potencionálním zákazníkům v České republice poměrně k ničemu, jelikož země zatím není plně pokryta ani sítěmi 3. generace a LTE je spíše snem, než nejbližší budoucností.

Huawei Ascend P2: Tenký a se slušnou výbavou (MWC 2013)

Telefon je dále vybaven dvojitým přijímačem WiFi, a tak i práce s internetem pomocí tohoto připojení bude rychlejší, než jsme z nynějších smartphonů zvyklí. Během připojení navíc Ascend P2 umí být až o 20 % úspornější než konkurence. Mezi další lákadla patří 4,7palcový IPS displej s HD (720 x 1280 px) krytý sklem Gorilla Glass 2, který bude možné díky technologii Magic Touch ovládat i v rukavicích. Barevné podání barev je na výborné úrovni. Působivá je také nejvyšší hodnota jasu, jež činí až 500 nit. Čtyřjádrový procesor z vlastní stáje K3V2 na frekvenci 1,5 GHz doplní 1 GB operační paměti RAM.

  

S telefonem jsme měli možnost si nějaký čas pohrát a překvapila nás rychlost samotného systému i uživatelského prostředí. Nikde se nic nesekalo a velice svižné bylo i spouštění aplikací, které Ascend P2 zvládal rychleji než Samsung Galaxy S III. Je škoda, že v útrobách nenajdeme slot na paměťovou kartu, vystačit si budeme muset pouze se 16GB úložištěm, ze kterého je v reálu volných okolo 10,5 GB. Vzhledem k hardwarovým parametrům nám velikost úložiště nepřijde zcela odpovídající a rozhodně půjde o jeden z největších záporů jinak povedeného zařízení.

  

Překvapil nás také fotoaparát, který nabízí 13Mpx snímač s BSI senzorem a možností vytvářet fotografie v HDR. Problémy mu nedělá ani záznam videa ve fullHD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Výrobce rovněž nezapomněl na hardwarovou spoušť fotoaparátu, která se už dnes u chytrých telefonů příliš často neobjevuje. Nebude chybět ani podpora NFC a za zmínku určitě stojí i akumulátor s nadprůměrnou kapacitou 2420mAh, která by v kombinaci s technologiemi pro šetření energie měla zajistit obstojnou výdrž. A pokud dojde na vybití, přichází vhod podpora rychlonabíjení.

  

Telefon bude vybaven operačním systémem Android ve verzi 4.1 „Jelly Bean“ a nadstavbou Emotion UI, jež do systému přinese spoustu nových funkcí a více možností přizpůsobení spolu s vestavěným manažerem témat. Telefon zaujme tloušťkou pouhých 8,4 mm a nemusí se stydět ani za váhu, jež činí sympatických 122 gramů. Jak informoval server Mobilenet.cz, v České republice se Ascend P2 začne prodávat v průběhu července za cenu okolo 13 000 Kč. Dostupný bude ve dvou barevných variantách – bílé s lesklou povrchovou úpravou a černé s matnou.

-

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku