Domů » Bleskovky » Huawei Ascend P2 bude lákat na quad-core CPU a 2 GB RAM (specifikace)

Huawei Ascend P2 bude lákat na quad-core CPU a 2 GB RAM (specifikace)

Na internet před několika okamžiky unikly hardwarové parametry chystaného nástupce modelu Ascend P1. „Dvojka“ se bude chlubit o poznání zajímavějšími parametry v čele s čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,8 GHz, 2 GB RAM, 8 GB vnitřní paměti či 13Mpx fotoaparátem, který si poradí i se záznamem videa ve fullHD rozlišení při 30 FPS. Pro videokomunikaci se bude nabízet 1,3Mpx kamerka na přední straně.

 
Huawei Ascend P1 se brzy dočká povedeného nástupce 

O zobrazování se postará pětipalcový HD displej (720 x 1280 px), energii dodá 3000mAh Li-ion akumulátor a uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit prostřednictvím microSD karet. Nikoho už asi nepřekvapí přítomnost operačního systému Android 4.1 „Jelly Bean“, i když na trh by se telefon mohl dostat už s novější verzí 4.2. Na tu bude navíc navlečené uživatelské prostředí od Huawei – Emotion UI. Oficiálního představení bychom se měli dočkat na Mobile World Congressu v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce. Cena by se po uvedení na trh mohla pohybovat okolo hranice 13 500 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Nějaký malý displej, ne? Chtělo to aspoň 7 palců. A co to hrozné rozlišení? Proč tam nedali aspoň 1440 x 2560 px? Omlouvám se, ale nemohl jsem si pomoct, pro mě další nezajímavé pětipalcové čtyřjádro. Proč aspoň jeden výrobce nepředstaví hi-end zařízení v trochu menším těle, ať je aspoň trochu na výběr?

    • lukass71 (neregistrovaný)

      přesně další 5 palcák, kdyby toto mělo třeba 4.5 displej se stejnými vlastnostmi, tak mi bude líto, že jsem si minulý rok koupil P1, ale jelikož je to jen další, mezi stovkou, petipalcáků a ještě k tomu „jen“ HD rozlišení

  2. Přesně tak, taky bych rád Hiend 4.3 max 4.7 displej ( max 65mm šířka telefonu ).. Bohužel všichni začali dělat 5″ minimálně ( šířka přes 70mm což už se prostě nedá ovládat jednou rukou )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).