Huawei Ascend P2 bude lákat na quad-core CPU a 2 GB RAM (specifikace)

Na internet před několika okamžiky unikly hardwarové parametry chystaného nástupce modelu Ascend P1. „Dvojka“ se bude chlubit o poznání zajímavějšími parametry v čele s čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,8 GHz, 2 GB RAM, 8 GB vnitřní paměti či 13Mpx fotoaparátem, který si poradí i se záznamem videa ve fullHD rozlišení při 30 FPS. Pro videokomunikaci se bude nabízet 1,3Mpx kamerka na přední straně.

 
Huawei Ascend P1 se brzy dočká povedeného nástupce 

O zobrazování se postará pětipalcový HD displej (720 x 1280 px), energii dodá 3000mAh Li-ion akumulátor a uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit prostřednictvím microSD karet. Nikoho už asi nepřekvapí přítomnost operačního systému Android 4.1 „Jelly Bean“, i když na trh by se telefon mohl dostat už s novější verzí 4.2. Na tu bude navíc navlečené uživatelské prostředí od Huawei – Emotion UI. Oficiálního představení bychom se měli dočkat na Mobile World Congressu v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce. Cena by se po uvedení na trh mohla pohybovat okolo hranice 13 500 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku