Domů » Bleskovky » Huawei Ascend Mate 2 na uniklých snímcích: Dočkáme se kovového těla?

Huawei Ascend Mate 2 na uniklých snímcích: Dočkáme se kovového těla?

Nedávno uniklo na internet několik snímků tabletofonu Huawei Ascend Mate 2, byly ale pořízené z úhlů, z nichž se nedalo o vzhledu očekávaného modelu nic říct. Nyní se na webu objevily nové fotografie Mate 2, na nichž je zařízení vidět podstatně lépe.

   

Na fotografiích je pro ilustraci zachycen i původní Huawei Ascend Mate, je tedy možné obě zařízení vizuálně porovnat. Pokračovatel původního tabletofonu je na první pohled tenčí a má více prohnutá záda. Výrobce také vsadil na vzhled kartáčovaného kovu, což zařízení přidává na atraktivitě, není ale zatím jasné, zda se jedná o imitaci nebo o skutečný kov.

   

Ascend Mate 2 by měl mít stejně velkou úhlopříčku displeje jako jeho předchůdce – 6,1 palce. Rozlišení displeje bude zřejmě pouze HD (1280 × 720 pixelů) jako v případě původního Mate, v lepším případě Full HD (1920 × 1080 pixelů). Počítá se se čtyřjádrovým procesorem, taktovaným na 1,6 GHz, podpořeným 2 GB RAM, vnitřní paměť má mít hodnotu 16 GB a měla by být rozšiřitelná pomocí microSDHC karet. Hlavní fotoaparát by měl mít rozlišení 13 Mpx, přední pak slušných 5 Mpx. Tabletofon by měl běžet na Androidu ve verzi 4.2 s nadstavbou Huawei Emotion UI 2.0. Představen bude patrně již na lednovém CES 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).