Huawei Ascend G700: Pětipalcový HD displej, Android 4.2 a příznivá cena

Čínský výrobce Huawei v tichosti připravuje další smartphone, který bude soupeřit s ostatními rivaly ze segmentu střední třídy. Alespoň tak se to jeví po nedávném úniku, jehož součástí se staly snímky doposud neznámého zařízení. Smartphone nese prozatimní označení Ascend G700 a podle všeho se bude jednat o levnější variantu k modelu Ascend D2, který jsme si mohli vyzkoušet na letošním MWC 2013. Hlavním poznávacím rysem se zřejmě stane pětipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů a trojice senzorových tlačítek. O výpočetní výkon se postará čtyřjádrový čipset MediaTek MT6589 a rovné 2 GB operační paměti.

  

Na zádech telefonu se již klasicky ukrývá hlavní fotoaparát s doposud neznámým rozlišením (zřejmě 8 Mpx), který doplní přisvětlovací LED dioda. Huawei Ascend G700 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.2 doplněným o grafickou nadstavbu Emotion UI. Tou největší zbraní tajemné novinky se má stát cena, která by neměla překročit hranici 320 USD (zhruba 6400 CZK bez daně). Pokud se příznivá cena skutečně potvrdí, mohlo by se jednat o velice zajímavou volbu pro všechny uživatele, kteří touží po rozměrném displeji a zároveň nevyžadují extrémní výpočetní výkon.  

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku