Domů » Bleskovky » Huawei Ascend G6 míří na český trh, známe cenu (aktualizováno)

Huawei Ascend G6 míří na český trh, známe cenu (aktualizováno)

Chytrý telefon Huawei Ascend G6 byl představen na tiskové konferenci v Barceloně. Jedná se o odlehčenou variantu oblíbeného modelu Ascend P6, hlíník však u konstrukce vystřídal plast. Výrobce s ním bude cílit především na skupinu lidí, kteří chtějí dostat za rozumnou cenu hodně muziky. Úhlopříčka displeje tohoto modelu je 4,5 palce a jeho rozlišení 960 × 540 pixelů. Na našem trhu budou k dispozici dvě varianty – levnější s 3G a dražší s větší pamětí a podporou NFC & LTE. S dualSIM verzí se na českém trhu nepočítá.

Padl vám Ascend G6 do oka? Mrkněte se, kde jej nabízejí za nejlepší cenu…

Jeho srdcem je čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8212 s taktem 1,2 GHz, jemuž sekunduje 1 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 4 GB. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a zvládne nahrávat video v HD rozlišení, přední pak 5 Mpx. Operační systém Android 4.3 doplní uživatelské prostředí Emotion UI.

Podle našich informací by se 3G verze telefonu v černé, bílé a růžové verzi měla na českém trhu objevit už na konci dubna, případně na začátku května. Doporučená koncová cena byla stanovena na 5 990 Kč včetně DPH.

Vybavenější verze s Qualcommem, LTE, NFC a větší pamětí

Ascend G6 bude na českém trhu dostupný také ve vybavenější verzi s podporou LTE, NFC a 8GB interním úložištěm, kterou pohánět čtyřjádrový čip Snapdragon 400 (MSM8926, 1,2 GHz). Tloušťka levnější 3G varianty je 7,5 mm, v případě LTE verze pak 7,85 mm. Cena LTE verze zatím potvrzena nebyla, ale podle našich informací by se měla pohybovat okolo hranice 6 700 Kč včetně DPH a dostupná by měla být v průběhu května. Ascend G6 už máme v redakci a v průběhu dnešního dne vám nabídneme komentovaný videopohled.

Videopohled na Huawei Ascend G6  

Huawei Ascend G6
Nenechte si ujít naše další videopohledy – přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Huawei má dlouhý a úspěšný život ještě před sebou :-) Je to jediná značka, která dokáže v budoucnu sesadit z trůnu Samsung :-)

  • Huawei a sesadit z trůnu Samsung? :D Kdybys napsal Sony nebo Lenovo tak budiž, to možná ano, Ale Huawei? :D

   Já bych řekl, že se nikdo z trůnu sesazovat nebude, že spíš budou 4-5 výrobců, kteří budou mít síly zcela vyrovnané.

  • Peete: Uz vidim ty titlky Huahej sezazuje Tamtung, nadhera :-)

 2. Nery (neregistrovaný)

  V článku uvádíte velikost vnitřní paměti 8 Gb, což odpovídá modelu s LTE. Dole ve specifikaci jsou však již uvedeny parametry bez LTE s 4 Gb vnitřní paměti. Na náš trh tedy bude uveden který model???

  • Dobrý den, dostupnost konkrétního modelu pro český trh nyní ověřuji. My v redakci máme zapůjčenou 4GB verzi bez LTE, nicméně se nejedná o finální verzi. Jakmile budu mít více informací, doplním je do článku.

  • Hezký den, od českého zastoupení společnosti Huawei jsem dostal upřesňující informace. Dostupné budou obě dvě verze (3G, 4GB) i mírně dražší LTE/NFC/8GB – podrobnosti jsem doplnil do článku.

 3. Děkuji za upřesnění. Telefon se mi moc líbí, zajímalo by mne jak je na tom s citlivostí GPS.

  • Dobrý den, rychlost fixace GPS pozice je u námi testované verze s Mediatekem velice rychlá a při navigaci jsem nezaznamenal žádné problémy.

 4. Filip (neregistrovaný)

  Dobrý den má huawei g6 OTG ?

 5. Pane Hrmo s tím mediatekem je to mystifikace. Obě verze G6 (tedy s i bez LTE) mají Qualcomm. 3G bude mít Qualcomm MSM 8212, 1.2 GHz, Quad-Core a G6 LTE – Qualcomm® MSM8926. Z reálného testu souhlasím s vámi uváděnou rychlou fixací a přesnou GPS.

  • Dobrý den, děkuji za doplnění. Už jsem na tu informaci také narazil, nicméně u námi testovaného prototypu byl čip od MediaTeku, takže jsem z toho vycházel, ale zřejmě to bylo jen tím, že šlo o předprodukční verzi. Informace v článku opravím.

 6. Petra (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  hrozně moc by mě zajímalo kde seženu Huawei Ascend G6 LTE v BÍLÉ barvě. Vůbec nikde ho nemají:-( díky za info

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).