Domů » Bleskovky » Huawei Ascend G520: 4,5palcový displej a čtyři jádra jen za 225 USD

Huawei Ascend G520: 4,5palcový displej a čtyři jádra jen za 225 USD

Ačkoliv aktivita čínského výrobce Huawei v naší zemi není příliš vysoká, ve své domovské Číně produkuje jeden telefon za druhým. Na veletrhu CES bylo slyšet zejména o dvojici Huawei Ascend Mate a Huawei Ascend D2, až nyní se ale na světlo světa dostává i model G520. Přestože s dostupností na českém trhu příliš počítat nemůžeme, jeho poměr cena/výkon je velmi zajímavý. Prostornou 4,5palcovou obrazovku s blíže nespecifikovaným rozlišením a technologií doplňuje čtyřjádrový procesor Mediatek MT6589 postavený na relativně mladé architektuře Cortex-A7, který běží na frekvenci 1,2 GHz.

Poněkud větším nedostatkem je naopak pouhých 512 MB operační paměti, což by sice mělo postačovat na relativně plynulý chod operačního systému ve verzi Android 4.x (blíže neurčena), v případě spouštění více aplikací či hraní náročných her by mohl nastat problém. Vzácné okamžiky mohou být zachyceny pomocí pětimegapixelového fotoaparátu, u něhož se dá předpokládat podpora natáčení videa v HD rozlišení (opět nepotvrzeno). Nezní-li tato kombinace nijak oslnivě, cenovka 225 dolarů (zhruba 4 300 Kč bez DPH) dokáže nejspíše vykompenzovat velkou část nedostatků a větší vadou na kráse je jen malá paměť RAM. Nám nezbývá než doufat, že se podobně výhodných nabídek časem dočkáme i v našich luzích a hájích.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. S4crifice (neregistrovaný)

    Jak jsem avizoval a co bych si přál – displej do 4,3 (4,5 se ještě dá), vícejádrový procesor (někdo říkal, že 4-jádro je nejvíce úsporné ..), větší kapacitu baterie …

    Proč se hnát za takty procesoru a dalšíma nesmyslama … Tohle by mohlo mít úspěch :)

  2. Informaci teda moc neni, jedine co lze zatim rict, ze to ma 4 jadra,a velky displej a je to fakt hnusny. Navic cinskou vladou podporovany vyrobce..

  3. PhoneParadise (neregistrovaný)

    je teda pekne obycejny, tenhle dizajn me uz otravuje docela. V podstate to bude levne ctyrjadro, ale pro bezneho uzivatele zadny prinos navic. Kezby to uz umelo delat hodne kvalitni fotky. Uz at zlevni kvalitni optika jak maji Iphone, nebo Sony ci nektere Nokie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).