Huawei Ascend D2 vystrkuje růžky: Jelly Bean, 13Mpx fotoaparát a 3000mAh baterie

Další výrobce, který si uvědomuje stále neutuchající hlad uživatelů po smartphonech s obřím displejem je čínský Huawei. Ten představil svůj nový model Ascend D2, jež se stane jeho hlavní zbraní v boji se stále rostoucí konkurencí v daném segmentu. Novinka nabídne rozměrný displej s úhlopříčkou 5“ a HD rozlišením (720 x 1280 px). Hnacím ústrojím se stane zřejmě čtyřjádrový procesor K3V s taktem 1,5 GHz, o jehož výrobu se údajně postará samotný Huawei. Pořizování fotografií a videa bude mít na starosti čočka hlavního fotoaparátu s rozlišením 13 Mpx.

   

Chybět samozřejmě nebude ani přední 1,3Mpx kamerka pro videokomunikaci. Inženýrům se do útrob smartphonu podařilo vměstnat akumulátor s velmi slušnou kapacitou 3000 mAh, za což si jistě zaslouží pochvalu. Huawei Ascend D2 se k uživatelům dostane s operačním systémem Android 4.1, zda se počítá i s aktualizací na nejnovější verzi 4.2, výrobce zatím neprozradil. Zahájení oficiálního prodeje je naplánováno na začátek roku 2013 a jako první si Ascend D2 budou moci pořídit čínští zákazníci. Na potvrzení dostupnosti v Evropě v současné době čekáme.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku