Domů » Bleskovky » Huawei Ascend D Quad XL: Nejvýkonnější smartphone na světě

Huawei Ascend D Quad XL: Nejvýkonnější smartphone na světě

Ve chvíli, kdy Huawei na letošním MWC prezentoval svůj nový model Ascend D Quad XL jako nejrychlejší smartphone na světě, jsme nebyli stoprocentně přesvědčeni o tak odvážném tvrzení. Zvláště když vycházelo z úst výrobce, který je známý tím, že jeho převážnou část produkce tvoří telefony střední a nižší třídy. Huawei Ascend D Quad XL pohání čtyřjádrový procesor K3V2 s taktem 1,5 GHz a šestnáctijádrový grafický akcelerátor. Za čipsetem stojí samotný Huawei a jak je vidět na výsledcích z benchmarkových aplikací, odvedl kus poctivé práce. Ať se podíváme na resumé z benchmarků jako je Nenamark 2 či Basemark ES 2.0, všude dosáhl Ascend D Quad XL nejlepších výsledků. Za sebou nechal taková zařízení jakými jsou Asus Transformer Prime a LG X3, jež využívají čipové sady Tegra 3 od Nvidie. Bude velice zajímavé sledovat, zda se Huawei rozhodne těchto výsledků využít při marketingové propagaci své vlajkové lodi.

   

Je též velmi důležité poukázat na fakt, že výsledky z benchmarků nemusí nutně ukazovat skutečný výkon zařízení. Velmi záleží i na celkové optimalizace samotného hardwaru a v neposlední řadě i softwaru. Jaký máte názor na čím dál vyšší výkon dnešních smartphonů? Oceníte radši, když má váš smartphone čtyřjádrový procesor, nebo si vystačíte s vyladěným dvoujádrem? 

Zdroj: Androidauthority

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments