Sledujte nás na YouTube

Huawei Ascend D Quad představen: 1,5GHz čtyřjádro a 4,5″ HD displej

Huawei den před oficiálním zahájením MWC v Barceloně představilo svoji novou vlajkovou loď – čtyřjádrový smartphone se 4,5″ HD displejem a Androidem 4.0.

Zařízení bylo označeno za nejrychlejší, nejkompaktnější, energeticky nejúspornější a údajně dokáže poskytnout nejlepší zvuk a obraz. Tato bestie dostala jméno Ascend D quad a pyšní se čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz. Ten nese označení K3V2 a nevyrábí jej nikdo jiný než samotné Huawei. K zobrazení informací poslouží 4,5″ 720p (1280×720) displej, PPI (počet pixelů na palec) tak činí úctyhodných 330. Na zádech telefonu nalezneme čočku 8MPx fotoaparátu, který je schopný natáčet FullHD video (1080p – 1920×1080). Doprovází ho duální LED dioda vhodná pro focení ve zhoršených světelných podmínkách. K videohovorům poslouží přední 1,3 MPx kamera.

Zvuk je vylepšen pomocí Dolby 5.1 Surround sound a technologie earSmart vede k výšší kvalitě hovorů vyrušením okolního ruchu. Nechybí ani podpora sítí LTE, avšak ty u nás nejsou dostupné a tak to nám může být téměř jedno. O přísun energie se postará baterie o kapacitě 1800 mAh a v kombinaci s odladěním systému by měla výdrž dosahovat až dvou dní. Zařízení přitom dosahuje tloušťky 8,9 mm a váhy 130 g. Je sice daleko od svého předchůdce Huawei Ascend P1 S, který se s 6,68 mm honosí titulem nejtenčí smartphone světa, do kapsy by se ovšem mělo vejít bez problémů. A dezert? Není ním nic jíného než “ruská zmrzlina” (ICS) a bez vlastního uživatelského prostředí by to samozřejmě nešlo.

 

 

A aby toho nebylo málo, zařízení se bude vyrábět ve 3 verzích. Základní verzi jsme si již představili. Pokud vám přišla kapacita baterie neuspokojivá, verze s přídomkem XL vám udělá radost. U té kapacita narostla na 2500 mAh. Ascend D1 se vydal opačným směrem a společně se zmenšenou 1670 mAh baterií se dvounásobně snížil i počet jader.

Všechny tři telefony přijdou do prodeje v černé a bílé verzi, a to ve druhém kvartálu tohoto roku. Distribuce bude celosvětová, konkrétní dostupnost a ceny však známy nejsou. Je-li alespoň z části pravda, co Huawei tvrdí, máme se skutečně na co těšit. Zítra se na výstavišti vypravíme na expozici společnosti Huawei a novinky z jejich stáje pro vás nafotíme a natočíme.

Zdroje: Engadget, Verge, vlastní

Jiří Hanč

7 komentářů

 1. Tomb (neregistrovaný)

  Nadherne parametry, jen by me zajimal typ displeje. Prinejmensim by to chtelo Super AMOLED…

 2. Jettero (neregistrovaný)

  Vykonny mozna je ale skaredy jeste vice

 3. VNavrátil (neregistrovaný)

  Sice o android nestojím, ale kvůli tomuhle s 2500mAh baterií bych udělal vyjímku.

 4. Jettero (neregistrovaný)

  I note ma 2500 baterku

 5. Jiří Hanč (neregistrovaný)

  Atrix 3 bude mít 3300 mAh. :)

 6. Jettero (neregistrovaný)

  A hlavne se nebude prodavat u nas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *