Domů » Bleskovky » HTC Zara: První render a hardwarové parametry

HTC Zara: První render a hardwarové parametry

Je tomu zhruba měsíc, co jsme poprvé slyšeli o připravovaném smartphonu HTC Zara. Ten by měl podle aktuálních zvěstí zaplnit produktovou mezeru mezi modely HTC One a HTC Desire. Kromě základních specifikací se díky zdroji @evleaks dostal na povrch první render, který odhaluje designové rysy tajemné novinky. Na první pohled je patrné, že HTC Zara bude ctít některé konstrukční prvky vycházející z modelu HTC One. Zda podědí i kovové šasi však není v tuto chvíli zcela jisté. Pod kapotou se zřejmě setkáme s dvoujádrovým procesorem MSM8930 s taktem 1,2 GHz a operační pamětí o velikosti 1 GB.

 

Převážnou část čelní strany bude tvořit dotykový displej s úhlopříčkou 4,5“ a dnes již archaicky znějícím rozlišením 540 x 960 pixelů. V další výbavě nebude chybět osmimegapixelový fotoaparát, interní úložiště schopné pojmout maximálně 8 GB dat, slot na microSD kartu a integrovaný akumulátor o kapacitě 2100 mAh. HTC Zara poběží na operačním systému Android ve verzi 4.3, na který výrobce již tradičně navlékne své vlastní uživatelské rozhraní Sense 5.5.

S oficiálním představením se počítá v průběhu posledního čtvrtletí letošního roku. Je velice pravděpodobné, že společnost HTC bude usilovat o to, aby se novinka objevila na pultech obchodů ještě v předvánočním období.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. David Podzimek

  Pokud jste si všimli, na obrázku je místo obvyklého @evleaks vložen nápis @urbanstrata. To je Twitter účet vedoucího globální komunikace HTC, který nemá autora Evleaks zrovna v lásce. Ten mu na oplátku takto posílá pozdrav.

 2. fore (neregistrovaný)

  Když se tak koukám na ty HW parametry, zbývá pak vlastníkům HTC One S vysvětlit, proč vlastně ten 4.3 nedostanou :D

  • standa (neregistrovaný)

   Protože HTC vydělává na prodeji zařízení, né na platformě… Na jaké verzi androida běží jejich mobily, je jim putna. Akorát jde o to aktualizovat vlajkovou loď dřív, než to udělá samsung ;) Jináč už to tak funguje od dob WM: HTC dělá hardware, software řeší XDA :D

  • Tony (neregistrovaný)

   Snapdragon 400 je výkonnejší ako S3, naviac k tomu pridáva podpora ovládačov a pre One s S4 procesorom bude update, takže netreba nič vysvetľovať, každý to musí chápať.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).