Domů » Bleskovky » HTC „Z3“ Zara mini se odhaluje: Střední třída s nízkou cenou

HTC „Z3“ Zara mini se odhaluje: Střední třída s nízkou cenou

Od společnosti HTC se v nejbližší době zřejmě dočkáme nového smartphonu, který bude primárně cílit na méně náročné uživatele. Této skutečnosti nasvědčují nedávno uniklé snímky a informace odhalující stěžejní parametry připravovaného modelu Z3 (Zara mini). Podle dostupných indicií se bude jednat o cenově dosažitelné zařízení, které má tchajwanskému výrobci dopomoci k opětovnému zvýšení tržního podílu.

Srdcem telefonu se stane dvoujádrový procesor (zřejmě Snapdragon 400) s taktem 1 GHz, kterému bude sekundovat 512MB operační paměť. Další výbava bude zahrnovat 4,3“ TFT displej s WVGA rozlišením (480 x 800 pixelů), 5Mpx fotoaparát doplněný o přední 1,3Mpx kamerku a interní úložiště s kapacitou 8 GB, které bude dále rozšiřitelné díky slotu na microSD karty.

   

Celkové rozměry telefonu pak budou činit 132 x 66 x 9,88 milimetrů. Jako operační systém poslouží Android ve verzi 4.1.2, který výrobce již tradičně obohatí o svou uživatelskou nadstavbu Sense 5.0. Konkrétní termín oficiálního představení zatím zůstává neznámý, což naštěstí neplatí o ceně, která podle zákulisních informací bude činit velice lákavých 212 USD (zhruba 4 000 CZK bez DPH).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).