TOPlist

HTC Wizard již brzy u T-Mobilu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Zpočátku to byl operátor O2 v Anglii, který připravil pro své zákazníky první zařízení s OS Windows Mobile vůbec, bylo jím O2 Xda (u nás později T-Mobile MDA/Eurotel Dataphone). První Smartphone zařadil do své nabídky Orange, pro změnu také v Británii. Dnes je situace jiná a operátor, který svou nabídku zařízení s Windows Mobile (ať už to jsou SP nebo PPC Phone Edition) nejrychleji rozšiřuje je jednoznačně německý T-Mobile. Posuďte sami – v jeho nabídce již dnes figuruje MDA Pro, tedy první Pocket PC podporující UMTS – sítě třetí generace a také první zařízení, které poběží pod Windows Mobile 5.0.  Dalším zajímavým přístrojem je jistě SDA II, které se sice nepochlubí slibovanými Magnety a integrovaným Wi-Fi, přesto si své příznivce určitě najde.

HTC Wizard, nástupce HTC Magicianu (MDA Compactu), tak právě tohle PPC Phone Edition by měl T-Mobile co nevidět uvést. Volba to je rozhodně výborná – velikost téměř jako MDA Compact, navíc s integrovanou QWERTY klávesnicí, Wi-Fi přijímačem a samozřejmě s Windows Mobile 5.0. Specifikace zařízení, které by na trhu jistě mohlo uspět. A jaké bude označení HTC Wizardu pod hlavičkou T-Mobile? V tomto zatím není jasno, redaktoři serveru msMobiles zmiňují označení T-Mobile MDA IV, neboť jej T-Mobile prezentuje jako nástupce MDA III.
Výstava IFA v německém Berlíně, právě tam zmíněná prezentace nového zařízení proběhla, i když prý byla velmi strohá a krátká. Důležité ale je, že T-Mobile nový HTC Wizard jistojistě nabídne a datum vypuštění také není tajemstvím – půlka měsíce září případně října. U nás je nutno počítat s několika měsíčním zpožděním.

Zdroj: msMobiles

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku