Domů » Bleskovky » HTC v tichosti představilo Desire 400 se 4,3″ displejem a dvěma SIM kartami

HTC v tichosti představilo Desire 400 se 4,3″ displejem a dvěma SIM kartami

Tchaj-wanský výrobce HTC nám v poslední době představuje spíše modely s menší úhlopříčkou displeje a nepříliš vysokým výkonem. Tuto tradici nikterak neporušuje ani novinka HTC Desire 400, která byla před několika dny v tichosti představena.

 

Podle ruských stránek HTC bude Desire 400 vybaven dvěma sloty pro microSIM karty. Displej nabídne úhlopříčku 4,3″ se vcelku nízkým rozlišením 480 x 800 px. O pohon se bude starat čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz společně s 1 GB operační paměti RAM. Fotoaparát zaujme solidní hodnotou 8 Mpx a LED bleskem, přední kamera pro videohovory nabídne rozlišení 1,6 Mpx. Interní úložiště bude disponovat kapacitou 4 GB s možností rozšíření o microSD karty. Šťávu bude dodávat baterie s kapacitou 1800 mAh.

  

Mírně odlišné parametry na svých webových stránkách uvádí ukrajinské zastoupení HTC. Podle nich by měl být Desire 400 vybaven dvoujádrovým procesorem, 5megapixelovým fotoaparátem a přední VGA kamerou. Rozdílné jsou rovněž rozměry smartphonu. Je tedy pravděpodobné, že HTC bude vyrábět několik verzí tohoto modelu pro různé trhy.

    

Desire 400 dorazí s uživatelským rozhraním Sense a funkcí BlinkFeed.  Bohužel neexistují žádné informace, do jaké cenové kategorie se novinka zařadí, nám se však podařilo na jednom ruském e-shopu najít cenu 6 150 Kč (po přepočítání podle aktuálního kurzu). HTC Desire 400 by měl být dostupný v celkem třech barevných variantách. Informace o dostupnosti na českém trhu nemáme v tuto chvíli k dispozici.

Michael Krahulec

7 komentářů

 1. Tony (neregistrovaný)

  No ak by to bolo aj u nás za tých 6150kč, tak by to bol zas ďalší model po dlhšej dobe od HTC ktorý by mal ako také predaje.

 2. morize (neregistrovaný)

  Zepředu moc pěkný design. Vzadu vlastně docela také ale nějaký designér asi neměl příliš smysl pro symetrii, že? Ta poloha foťáku je úlet.

 3. Design je velmi povedený, ale co pořád blbnou s rozlišením 480×800. Lepší rozlišení jsem měl na HTC EVO 3D před mnoha měsíci. Jinak cena je celkem přátelská i ten HW za tu cenu, ale to rozlišení mě celkem bolí. :-)

  • jj, HTC tak jako např. Samsung střední třídu (HD displeje) poměrně zanedbávají. Ačkoli toto tedy do střední třídy až tak nemíří.

 4. Renegade Priest (neregistrovaný)

  Ale i když display ani výkon nic moc, první pozitivní poznatek a tím jsou tři senzorová tlačítka. Že by někomu z vývoje konečně spadl One na hlavu a rozsvítilo se mu? Nebo diktát Googlu a příprava na KITKAT?

  • Michael Krahulec

   Tak tento komentář mě neskutečně pobavil :D Jakožto vcelku spokojený majitel HTC One s Vámi musím souhlasit, třetí tlačítko je dobrá volba.

 5. Vůbec bych se u HTC nedivil,kdyby tam dali doopravdy to staré sense co je na renderu.Všichni svatí,spojte se a pomožte HTC.

  Ten foťák je odporný

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).