Domů » Bleskovky » HTC v dubnu: Prodeje modelu One měly pozitivní dopad, ale na jak dlouho?

HTC v dubnu: Prodeje modelu One měly pozitivní dopad, ale na jak dlouho?

HTC zveřejnilo své finanční výsledky za měsíc duben. Přidávají další část do skládanky pro ty, kteří se snaží odhadnout, jak se společnosti daří a jestli v letošním roce obstojí. V dubnu mělo HTC příjmy 19 miliard tchajwanských dolarů (12,84 miliardy Kč), výsledek může být považován za pozitivní i negativní. Vše záleží na tom, jestli příjmy vydrží a jak moc byl CEO Peter Chou optimistický při odhadu výsledků na druhé čtvrtletí letošního roku. Částka je stále meziroční propad o více než 30 %, ale myslím, že dnes nemá v případě HTC smysl hodnotit meziroční vývoj, neposlouží nám k odhadnutí ozdravení společnosti. Motivuje nás k tomu i management HTC, který poukazuje na sekvenční růst mezi posledními dvěma měsíci a ten je povzbuzující. Hlavním tahounem prodejů bude model One (recenze), který se těší vřelému přijetí.

 

Od února, kdy byla společnost na historickém minimu, dokázala v březnu růst o 39 % a teď v dubnu přidala dalších 26 %. To znamená 71 % od února. HTC si na druhé čtvrtletí stanovilo cíl 70 miliard tchajwanských dolarů (47,3 miliard Kč), stále tak mají většinu částky před sebou. Aby se k ní dostalo, muselo by v následujících dvou měsících růst o více než 25 %. Pokud se to HTC podaří proti vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S4 (recenze), budeme moci říct, že společnost je z nejhoršího venku. Jsem však k tomuto vývoji spíš skeptický, když vidím jakou marketingovou mašinerii Samsung za Galaxy S4 postavil. 

David Podzimek

15 komentářů

 1. …a jsem zvědavý, kdy se konečně začne prodávat i v ČR :-(

 2. xin (neregistrovaný)

  Nemám rád neopravitelné přístroje. Mobil HTC One patří mezi ně.

  [odkaz]+One+Teardown/13494/3

  • Páčením se do toho neleze, k tomu slouží speciální nástroj, kterým tihle ňoumové nedisponují.

  • morize (neregistrovaný)

   Opravdu se divím, že kvůli 1% uživatelů, do kterých se počítáš, neudělalo HTC ten telefon snadno přístupným pro zásahy do hardwaru :-O

  • No a co je na tom, že si ho ty nemůžeš doma opravit ??? Nebo si snad kupuješ mobily aby jsi doma na koleně do ně lezl ???

   P.S. Nemám rád „bastlíře“, kteří doma v „kočárkárně“ se snaží suplovat odborný Servis… Co já se naopravoval přístrojů které byly zmršené po neodborných zásazích „rádoby“ opravářů… Noční můra servisáka, je opravovat něco po někom…

   Tohle zamyšlení samozřejmě neplatilo na tebe, jen jsem tím chtěl nastínit, že mně jako uživateli je naprosto jedno, jestli se dá a nebo nedá opravit… Pokud máš záruku a přístroj se ti posere, tak ho hodíš do servisu a nebo tam kde jsi koupil, ne ?

  • Morize. A tím chceš říct, že 99% uživatelů chce mít doma telefon, který si může jednoduše doma rozebrat?

  • Adam (neregistrovaný)

   Geary: Proč by ho rozdělávaly, normální člověk si do něho dá simkartu a jede :D

 3. ityny (neregistrovaný)

  Máte už někdo zkušenosti s tímto tel.?

  • Paja (neregistrovaný)

   Zkušeností zatím moc nemám mám ho od včera od VF a zatím spokojenost, hlavně ta rychlost je suprová, nikde žádnýásek nic (předtím jsem měl SGS2)

  • ityny (neregistrovaný)

   Je ten telefon brandovaný ( VF logo atd.)?

  • Na telefonu není žádné logo VF či něco co by VF měnil/přídával co se vzhledu týče a SW je si myslím také netknutý, není tam od nich žádná aplikace.

 4. RTom (neregistrovaný)

  Já už ho mám od včerejška a maximální spokojenost.

  • Ják je to udělané z paměti, je to nějak rozdělené alespoň na 2 sektory. nebo když dám tovární nastavení tak se smaže vše včetně mp3, fotek a viděli?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).