Domů » Bleskovky » HTC U11 a Sony Xperia X Performance aktualizovány na Android Oreo

HTC U11 a Sony Xperia X Performance aktualizovány na Android Oreo

S koncem listopadu se roztrhl pytel s aktualizacemi smartphonů na Android 8.0 Oreo. Velmi aktivní je v tomto směru společnost Sony, která již vydala Oreo pro 4 své smartphony – tím zatím posledním se včera stal model Xperia X Performance. Jeho aktualizace má velikost 1,25 GB a přidává do systému stejné novinky, o kterých jsme psali v souvislosti s vydáním updatu pro Xperie XZ a XZs.

Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Oreo dostává i HTC U11

Tento týden se Orea dočkal i smartphone HTC U11 ve verzi určené pro běžný prodej. Ten s novým systémem dostává zejména novinky od Google – vylepšené systémové rozhraní, notifikační tečky na ikonách aplikací, podporu funkce obraz v obraze, vylepšenou správu baterie, apod. Oreo pro HTC U11 zabírá 1,33 GB, ze stáje HTC se jej dočkají ještě modely HTC 10, U Ultra a U11 Life.

Brzy se dočkají i první Lenova

V následujících týdnech by mohly nového zeleného robota dostat i smartphony Lenovo Moto, v benchmarku geekbench se již s tímto systémem objevil model Z Play, brazilští uživatelé dokonce budou moci v brzké době testovat Oreo na smartphonech Moto Z a Moto Z2 Force. Celkem by se Orea mělo dočkat 13 telefonů Moto – 12 jich Lenovo slíbilo oficiálně, poté ještě neplánovaně do seznamu přidalo model Moto G4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments