Domů » Bleskovky » HTC U11 a Sony Xperia X Performance aktualizovány na Android Oreo

HTC U11 a Sony Xperia X Performance aktualizovány na Android Oreo

S koncem listopadu se roztrhl pytel s aktualizacemi smartphonů na Android 8.0 Oreo. Velmi aktivní je v tomto směru společnost Sony, která již vydala Oreo pro 4 své smartphony – tím zatím posledním se včera stal model Xperia X Performance. Jeho aktualizace má velikost 1,25 GB a přidává do systému stejné novinky, o kterých jsme psali v souvislosti s vydáním updatu pro Xperie XZ a XZs.

Sony Xperia XZ a XZs dostávají Android 8.0 Oreo

Oreo dostává i HTC U11

Tento týden se Orea dočkal i smartphone HTC U11 ve verzi určené pro běžný prodej. Ten s novým systémem dostává zejména novinky od Google – vylepšené systémové rozhraní, notifikační tečky na ikonách aplikací, podporu funkce obraz v obraze, vylepšenou správu baterie, apod. Oreo pro HTC U11 zabírá 1,33 GB, ze stáje HTC se jej dočkají ještě modely HTC 10, U Ultra a U11 Life.

Brzy se dočkají i první Lenova

V následujících týdnech by mohly nového zeleného robota dostat i smartphony Lenovo Moto, v benchmarku geekbench se již s tímto systémem objevil model Z Play, brazilští uživatelé dokonce budou moci v brzké době testovat Oreo na smartphonech Moto Z a Moto Z2 Force. Celkem by se Orea mělo dočkat 13 telefonů Moto – 12 jich Lenovo slíbilo oficiálně, poté ještě neplánovaně do seznamu přidalo model Moto G4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Mam Xperiu XZ a nedostal som moznost updatu, ktory vysiel skor pre tento mobil, zaujimave.

  2. Mám HTC U Ultra a HTC U11 a také prd … ????

    • Také. Je třeba čekat, zatím je to pro unlocked verze s cidem většinou 060. Naše evropské 34 si ještě chvíli zřejmě počkají. Snad jen nás může těšit, že bychom měli být unlocked a měli bychom být v dřívějších vlnách. Např. t-mobile PL verze už update taky pomalu schytává. :)

    • Naštěstí to nehrotím, radši budu mít doladěný systém, než polotovar. Na HTC Ultra mi šlape velmi dobře Android 7.0.0 a u HTC U11 mi šlape velmi dobře Android 7.1.1 a i když chci nový systém, těším se na něj, tak chci android ve stavu v jakém je minimálně teď Android 7.x.x. Takže já určitě vydržím. :-)

  3. Ano je to v celku pochopitelné že jste aktualizaci ještě nedostali. Však se vypouští po vlnách dle regionů a náš není na prvním místě. Toť vsjo :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).