Domů » Bleskovky » Palec nahoru! Lenovo neplánovaně vypustí Oreo i pro Moto G4 Plus. Jaké jsou důvody?

Palec nahoru! Lenovo neplánovaně vypustí Oreo i pro Moto G4 Plus. Jaké jsou důvody?

Společnost Lenovo vydala v minulém týdnu oficiální seznam smartphonů Moto, které se mohou těšit na nový Android 8.0 Oreo (více informací). V seznamu chybí populární modely Moto G4 a G4 Plus z loňského roku, byť Lenovo ve svých tiskových materiálech pro druhý jmenovaný Oreo původně slibovalo.

A právě tento jednoduchý plakát nakonec přinutil Lenovo obrátit kartu. Společnost se na blogu omlouvá za chybu v marketingových materiálech, neboť smartphony řady Moto G jsou obvykle vydávány s příslibem jedné systémové aktualizace, a ta již letos s povýšením na Android 7.0 Nougat proběhla. Nicméně pro Lenovo je údajně velmi důležité plnit sliby, a proto model G4 Plus oproti původním plánům na Oreo povýší. Jelikož se však jedná o neplánovanou aktualizaci, bude chvíli trvat, než k ní dojde. Bohužel slabší model Moto G4 se Orea nedočká, neboť pro jeho propagaci použilo Lenovo ty „správné“ notičky bez slibů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. To maji pech :)

 2. Ne, nepouzilo. A vy je za to jeste oslavujete. Aktualizace byla slibena i pro G4, jen ten seznam potichoucku upravili. [odkaz] To stejne mesicni bezpecnostni aktualizace, driv je Motorola vydavala pravidelne a vcas. Ale od dob, co spada pod Lenovo, si o nich uzivatele mohou nechat leda zdat.

  A ten clanek si prosim upravte, oslavovat vyrobce za to, ze exkrementuje na svoje zakazniky, neni uplne v poradku…
  Dekuji.

  • Ikdyz teda na reklamnim plakatu z toho linku, co jsem poslal, se hovori o G4 Plus verzi, fail pro me. :) Ale drive se hovorilo celkove o rade G4, ne jen o Plus verzi. Ale aspon ze tam jim to uzivatele nedarovali a donutili je aktualizaci udelat. Palec hore pro komunitu, nikoli pro Lenovo.

  • To že Lenovo neplánuje na 1 rok starý model G4 Oreo je smutné ale nepřekvapí.Lenovo má podporu na prd.
   Ale co je vysloveně provokace že nedají Oreo na letošní řadu E.Přiton není o tolik levnější než Gčko a hlavně se liší (pouze) HD rozlišením které je ovšem plně dostačují na 5″

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).