Domů » Bleskovky » HTC U11 Life: levnější mačkací model bude součástí programu Android One

HTC U11 Life: levnější mačkací model bude součástí programu Android One

Společnost HTC letos představila tři smartphony nové řady U; mezi nimi je i vlajkový model U11, který disponuje originální funkcí Edge Sense, díky níž lze telefon ovládat mačkáním stran. Tuto funkci má dostat i chystaný levnější smartphone U11 Life, který by měl být představen ještě v letošním roce. A Edge Sense zřejmě nebude jediné jeho překvapení.

Leakeři @LlabTooFeR a @evleaks zveřejnili informaci, že HTC U11 Life bude kromě standardní verze i součást nové reinkarnace programu Android One, podobně jako nedávno představený smartphone Mi A1 či chystaná upravená verzi Moto X4. To znamená, že i HTC U11 Life se může těšit na pravidelné systémové a bezpečnostní aplikace. Telefon má na trh dorazit s Androidem 8.0 Oreo, který však bude „vylepšen“ prostředím nazvaným Sense 9.0_A1 a několika aplikacemi, např. EdgeSense, USonic, Zoe a HTC Camera.

Podle renderu, který zveřejnil @evleaks, bude HTC U11 Life vypadat podobně jako HTC U11, avšak displej bude stísněný mezi výrazně širšími rámečky. Tlustý bude zejména ten spodní, byť částečnou omluvou bude jeho využití pro domovské tlačítko.

Funkci Edge Sense má dostat i chystaný smartphone Google Pixel 2 z dílen HTC. Tchajwanská firma s Googlem evidentně rozpoutala výraznou spolupráci, což může souviset se spekulacemi, podle kterých si má Google skomírající mobilní divizi HTC koupit (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Toto vyzerá ale neskutočne zle :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).