Domů » Bleskovky » Google oživuje platformu Android One: zařadí do ní i nejnovější Motorolu

Google oživuje platformu Android One: zařadí do ní i nejnovější Motorolu

Platforma Android One měla přinést na rozvojové trhy dostupné smartphony s přesně danými specifikacemi a zárukou stále aktuálního Androidu. Tyto Nexusy „pro chudé“ bohužel prohrály souboj s čínskou konkurencí, která mnohdy nabídla za stejnou cenu (asi 100 dolarů, tedy 2 500 korun) ještě vybavenější telefony. Nyní se Google zřejmě pokouší platformu Android One restartovat, avšak jde na věc trochu jinak – zařadí do ní běžně prodávané smartphony vybavené čistým Androidem.

Prvním novodobým Android One telefonem se stal Xiaomi Mi A1 z minulého týdne, které je v podstatě pouze přebrandovaným modelem Mi 5X s čistým Androidem a zárukou budoucích aktualizací (více informací). Dalším modelem v řadě by mohl být nedávno představený smartphone Moto X4.

Předpokládáme, že jeho Android One varianta si ponechá stejné specifikace, pouze dostane zcela čistý Android a patrně i nové jméno. Je také možné, že stejně jako Xiaomi Mi A1 nebude tento telefon určen primárně pro rozvojové trhy, ale podívá se do světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).