TOPlist

HTC Touch2 (Mega) oficiálně představen: První s Windows Mobile 6.5

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Komunikátor s kódovým označením HTC Mega se dnes konečně dočkal oficiálního představení, na pulty obchodů se dostane už 6. října pod názvem Touch2 a půjde o vůbec první zařízení se systémem Windows Mobile 6.5. Už včerejší informace o uvedení nového systému na trh signalizovala, že se představení HTC Touch2 dočkáme velice brzy. Už dříve jste si toto zařízení mohli prohlédnout na uniklých fotografiích například zde. Kromě nového systému bude dostupné i vylepšené TouchFLO rozhraní s pěknými barevnými ikonkami a několika novými funkcemi. Hardwarová specifikace by mohla vypadat velice lákavě, ale částečně ji kazí displej s QVGA rozlišením (240×320 px) o úhlopříčce 2,8 palce.

Srdcem Touche2 bude čipová sada Qualcomm MSM7225 se standardním 528 MHz procesorem. Kombinace 256 MB RAM a stejně velké ROM také potěší, paměť bude pochopitelně možné rozšířit i přes microSDHC karty. Podpora GSM a sítí třetí generace už dnes asi nikoho nepřekvapí, Touch2 ale nabídne rychlé přenosy přes HSDPA (až 7,2 Mbps). Přítomnost GPS čipu dává tušit, že se s ním na cestách hned tak neztratíte, i když QVGA displej není pro navigační programy zrovna ideálním řešením. Bezdrátovou komunikaci zajistí integrované Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0.

- - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.5
Procesor: Qualcomm MSM7225, 528 MHz
Displej: 2,8″, QVGA (240×320 px), 65k barev
Paměť: 256 MB RAM/256 MB ROM, microSDHC
Telefon: GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA (až 7,2 Mbps)
Konektivita: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP
GPS: ano, 20 kanálů
Fotoaparát: 3,2 MPx, fixní focus, záznam videa
Baterie: Li-Ion 1100 mAh
Rozměry: 104×55×12,8 mm

- - -

Na zadní straně nalezneme fotoaparát s rozlišením 3,2 MPx, přisvětlovací dioda bohužel chybí. Pod displejem se nachází pět funkčních tlačítek a zoomovací lišta. K počítači a nabíječce se telefon bude připojovat přes HTC ExtUSB konektor, sluchátka by se měla připojovat přes 3,5 mm výstup na horní hraně. Baterie typu Li-Ion nabídne kapacitu 1100 mAh. Z oficiálních obrázků je patrné, že se dočkáme hned tří barevných variant, otázkou ale zůstává, zda se všechny dostanou na český trh. Základní cena zatím stanovena nebyla.

-

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku