Domů » Články » HTC Touch Diamond: Praktické zkušenosti, dojmy a poznatky (2× video)

HTC Touch Diamond: Praktické zkušenosti, dojmy a poznatky (2× video)

HTC Touch Diamond: Praktické zkušenosti, dojmy a poznatky (2× video)V průběhu minulého týdne jsem důkladně testoval nejnovější komunikátor z dílny tchajwanského giganta HTC, blyštivý Touch Diamond. Jedná se o zařízení, které určuje zcela nový směr v oblasti kapesních počítačů, pro která až donedávna platila synonyma jako velký, robustní nebo těžký. Takový ale Diamond není, HTC dokázalo vtěsnat funkce high-endového komunikátoru do opravdu malých rozměrů, a na první pohled je jasné, že ani designéři nelenili. Diamond je zkrátka revoluční telefon s obrovským množstvím funkcí, a my se na něj nyní pojďme podívat podrobněji.

Za zapůjčení telefonu děkuji internetovému obchodu Palmpc.cz, u kterého si tuto novinku můžete zakoupit.

Celý kryt telefonu se nese v lesklém duchu, což sice podtrhuje elegantní vzhled, ale musíte také počítat s tím, že si kryt dokonale zapamatuje každý váš otisk prstu; a s trochou nadsázky se dá říci, že po krátkém čase je téměř nemožné telefon vyleštit do takového stavu, v jakém jste si jej vybalili po koupi. Přední strana je osazena opravdu jemným VGA displejem s úhlopříčkou 2.8“, displej je výborně čitelný i na přímém slunci a podsvícení je možné regulovat ručně nebo automaticky podle světelného senzoru. Pokud použijete první možnost a podsvícení si budete regulovat ručně, můžete při nastavení na nižší hodnoty výrazně zvýšit celkovou výdrž na jedno nabití (až 3 dny při běžném používání), pokud necháte hodnotu na světelném senzoru, můžete tím ztratit klidně i den výdrže navíc, jelikož senzor dost často svítivost nastavuje na maximální hodnoty, a to se na výdrži snadno podepíše.

- -

Dotykový displej se nachází v jedné rovině s tělem Diamondu, což je charakteristický znak pro všechny HTC Touch komunikátory. Veškeré nabídky v systému jsou díky tomu mnohem lépe přístupné a stylus tak není nutné téměř vytahovat. Diamond je také prvním komunikátorem, který je vybavený prostředím TouchFLO 3. generace, které je označováno přídomkem 3D. Zapomeňte na rotační krychli, která byla charakteristická pro starší verze, zde výrobce přichází se zcela novým řešením, které je skutečně použitelné a překvapí nejen vás, ale i vaše okolí, jelikož procházení jednotlivých nabídek v TouchFLO 3D vypadá neskutečně elegantně, o čemž se můžete přesvědčit z přiloženého videa. Zadní strana není úplně rovná, je tvořena několika trojúhelníky, které jsou různě vystouplé. Vypadá to sice velice efektně, nicméně pokud si telefon položíte na stůl a chcete s ním pracovat, bude se vám houpat. Stylus je opatřený malým magnetem, což s sebou přináší několik výhod, předně ani po delším používání se vám neošoupe a nebude samovolně vypadávat ze zdířky; pokud jej vytáhnete během telefonního hovoru, automaticky se spustí aplikace poznámky (Notes); pokud jej vytáhnete, když je displej vypnutý, automaticky dojde k jeho aktivaci. Jsou to sice jen detaily, ale při běžném používání potěší.

- -

TouchFLO 3D se skládá z několika prvků – pluginu na obrazovku Dnes, podpory gest v systému a integraci pohybového senzoru. Plugin TouchFLO 3D zabere celou plochu obrazovky Dnes, není jej tedy možné používat s dalšími pluginy. Celý motiv se nese v černém kabátku, což vypadá velice elegantně. Plugin je rozdělený do několika nabídek (Doma, Kontakty, SMS, E-maily, Internet, Obrázky a videa, Hudba, Počasí, Nastavení a Programy), mezi nimi se můžete snadno posouvat pomocí dolní lišty, použít k tomu ale lze i joystick. TouchFLO prostředí podporuje horizontální i vertikální pohybová gesta, tahy doprava a doleva se tak opět můžete přepínat mezi nabídkami, směrem nahoru a dolů pak listovat mezi případnými dalšími funkcemi (listování fotografií, výběr hudby, změna regionu u počasí…). Skrolování využijete i v samotných systémových nabídkách, kontaktech a dalších aplikacích. Je ale dobré vědět, že TouchFLO 3D plugin je velice náročný na operační paměť RAM, každý obrázek, fotografie nebo snímek z alba se musí načíst do paměti, což je prováděno automaticky, ale RAM kvůli tomu drasticky ubývá. Plugin také občas na chvíli zamrzne a vy jste nuceni několik vteřin počkat, než se vše opět aktivuje. Tyto problémy naštěstí opravuje nová verze ROM (1.37), my však v přístroji používáme starší 1.35, a bohužel ji nyní nemůžeme aktualizovat.


TouchFLO 3D na videu

Pohybový senzor nevyužijete v celém operačním systému (jako například u Samsungu Omnia), ale jen v některých aplikacích, jako je internetový prohlížeč (pouze Opera, Internet Explorer se do landscape módu nepřetočí), HTC Album (prohlížeč obrázků). Zajímavostí je také hra Teeter, která naplno využívá pohybového senzoru, vašim cílem je dopravit kuličku do správné díry a vyhnout se překážkám, její pohyb samozřejmě ovlivňujete natáčením telefonu; kdo si někdy hrál s iPhonem, bude mu jasné, kde se HTC při výrobě této hry inspirovalo.

- -

Uvnitř Diamondu najdeme poslední verzi systému Windows Mobile 6.1 Professional, která je poháněna rychlým 528 MHz procesorem od Qualcommu (benchmark). Součástí chipsetu je rovněž Bluetooth modul, Wi-Fi, GPS i 3.2MPx fotoaparát. Bluetooth ve verzi 2.0 funguje výborně a samozřejmě ji nechybí podpora standardů A2DP či EDR. Problémy jsem nezaznamenal ani při používání Wi-Fi, kde jsem zvyklý se připojovat s jinými telefony či notebookem, jsem se bez komplikací připojil i s Diamondem. GPS zastupuje 20ti kanálový čip od Qualcommu, který se podobně jako SiRF Star III vyznačuje špičkovou citlivostí a rychlostí pro zaměření, což mohu potvrdit i z praktického používání s navigačním software TomTom 6. Pro některé regiony HTC Diamonda vybavuje novou verzí navigačního software TomTom 7, Česká republika ani Slovensko do tohoto seznamu bohužel nepatří.

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
Procesor: Qualcomm MSM7201A, 528 MHz
Displej: Dotykový TFT transreflexní, VGA rozlišení (640×480px), úhlopříčka 2,8 palce, 65 536 barev
Podporované sítě: GSM (900/1800/1900 MHz), UMTS/HSDPA/HSUPA (900/2100 Mhz, až 7.2Mbps), GPRS a EDGE třídy 10
Datové funkce: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0 včetně A2DP, EDR, MiniUSB (USB 2.0 – až 480Mbps)
Paměť: 192 MB RAM, 256 MB ROM, 4 GB vnitřní paměti (Samsung MoviNAND)
Paměťové karty: ne
GPS: ano, Qualcomm, 20 kanálů, A-GPS
Fotoaparát: 3.2MPx, Autofocus, makro; přední VGA kamerka pro videohovory
Rozměry: 102 x 51 x 11.3 mm
Hmotnost: 110 gramů včetně baterie
Baterie: Li-Ion 900mAh
Hardwarová klávesnice: ne
Další informace: Pohybový senzor, TouchFLO 3D prostředí, FM rádio

- -

Telefon disponuje 192 MB RAM a 256 MB ROM, kdo by se ale těšil, že bude k dispozici celá kapacita operační paměti, ten bude zklamán, přístroj při prvním spuštění nabídne jen okolo 55 MB volné RAM a 60 MB ROM. Pro uživatelská data využijete 4 GB paměť (reálně je volných 3800 MB), tím ale možnosti rozšíření paměti končí, výrobce musel kvůli zachování kompaktních rozměrů (102 x 51 x 11.3 mm) zcela vypustit slot na microSD karty, což je veliká škoda. 4 GB nejsou málo, ale v dnešní době, kdy konkurenční výrobci nabízejí i osminásobné hodnoty vnitřní paměti, bychom čekali více, zvláště když ostatní technologie HTC u Diamondu „vybrousila“ téměř k dokonalosti.


Videopohled na HTC Touch Diamond

Telefonní funkce jsou zastoupeny klasickým tribandovým GSM modulem (GPRS/EDGE třídy 10) a nezapomnělo se ani na podporu rychlé trojky UMTS/HSDPA/HSUPA (až 7.2Mbps). Prohlížení internetu v nové Opeře Mobile 9.5 je opravdu radost, o tom ale více až v podrobné recenzi. K počítači telefon připojíte přes miniUSB konektor (USB 2.0, respektive HTC ExtUSB), do kterého se připojují i dodávaná stereo sluchátka a nabíječka. Při každém připojení k PC se na displeji objeví nabídka, zda chcete použít spojení přes ActiveSync (synchronizace) nebo nasdílet 4 GB paměť jako Flash disk.

- -

Fotoaparát nabízí 3.2MPx optiku a funkce jako makro či autofocus, přisvětlovací dioda bohužel chybí. Za dobrých světelných podmínek lze pořídit velice pěkné a ostré snímky, s úbytkem světla se schopnosti senzoru znatelně zhoršují, ubývá věrohodnosti barev a objevují se různá slepá místa. Diamond nefotí špatně, ale mohlo by to být ještě lepší, ostatně obrázek si o tom můžete udělat sami pohledem do naší Galerie fotografií. Podobná definice platí i pro nahrávání videa, během dne je záznam plynulý, ve tmě ale počet snímků klesne hluboko pod úroveň sledovatelnosti. Z dalších multimediálních funkcí stojí za zmínku FM rádio, které si s příjmem stanic poradí celkem obstojně, aplikace pro ladění stanic je uzpůsobena pro snadné ovládání pomocí prstů, ani zde tedy nebude nutné stylus vytahovat.

-
Snímky pořížené HTC Touch Diamondem

V testování Diamondu budu i nadále pokračovat, a během příštího týdne vám naservírujeme podrobnou recenzi. Pokud máte k tomu telefonu jakékoliv dotazy, využijete komentářů pod článkem, bude-li v mých silách, pokusím se odpovědět.

Tip: Máte už Diamonda a chcete si jej vylepšit, natweakovat a zvýšit jeho rychlost? Mrkněte na SmartWiki.cz a experimentujte ;-)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

37 komentářů

 1. ono de taky o to jaku mas folii a jak si nastavis displej

 2. A navíc tento přístroj jr spíše evolucí než revolucí. A zrovna tebou jmenovanou kvalitu fotoaparátu vidím jako největší zbytečnost. Foťák v mobilu je prostě na vyfocení nějaké momentky a na tohle naprosto stačí takový jako je v diamondu. Na kvalitní fotky tu máme zrcadlovku. Prostě se smiřme s tím že ještě hodně dlouho dobu nebude v mobilu kvalitní foťák. Chybějící 3.5mm jack podle mě taky není žádná trágédie, nyní u svého přístroje používám redukci, která je naprosto dostačující. S tou baterkou mi to přijde docela zvláštní protože při takovémto provozu mi vydrží o mnoho déle.

 3. No ja mám zatiaľ diamonda iba chvíľu. ale po prvom nabití mi vydržal okolo 48hodín a to som sa s ním hral celkom dosť (inštalácia programov, nastavovanie a neustále hranie ako s novým zariadením to už býva. Problémy na zahraničných fórach mi prídu teda ako problémy nejakých predprodukčných kusov, je to daň za to mať zariadenie o týždeň skôr ako všetci ostatný).
  Čo sa týka lepšieho foťáku a 3,5mm jacku. Nebuďte smiešny pre Vás čo sa potrebujete niekde ukázať ako super to fotí (aj to si len myslíte lebo ste ešte poriadnu fotku nevideli) a koľko to má výstupov (tv, audio …) predsa HTC nesmeruje žiadny svoj produkt.
  S poslednou ROM a trošku upravenými registrami je zariadenie veľmi rýchle (samozrejme oproti iným WM zariadeniam) a TF3D je už tiež celkom použiteľné.

 4. Áno každý sme iný a máme iné požiadavky. Ale písať o super zariadenie ktoré nevie ani fotiť, nieje to ani poriadny prehrávač hudby, a ani pracovné zariadenie ako o dokonalom a ponižovať zariadenie ktoré je dobré aspoň v jednom smere ako pracovné zariadenie to mi príde smiešne.

 5. tak mne dva dni baterky na takomto zariadení príjdu ako dosť. ako nesťažoval by som sa keby vydržalo týždeň ale je to daň za rozmery. ja k pda som zvyknutý používať kolísku čiže mne by neprekážala ani výdrž jeden deň

 6. Ještě k tomu foťáku. Dřív jsem si taky myslel že ten v mobilu je super a stačí, ale když se mi jednou dostal do ruky „opravdový foťak“ hned jsem změnil názor. Prostě pro mě je foťák v mobilu jen na nějaké rychlé momentky, ale to je samožřejmě jen můj názor.

 7. v pracovnom nasadení iphone z ešte väčšej diaľky pozoruje wm zariadenia.
  ľudia kedy už pochopíte že tieto zariadenia sú smerované obidve úplne inde.

 8. Me prijde zvlastni, ze ma 192MB RAM a ve vysledku ma volne jen 55MB, Kaiser ma 128MB RAM a ve vysledku ma volne 60MB… ze by tolik zralo prevratne Touchflo? :-0
  Me stejne tyhle veci moc nelakaji, na chvilku je to hezky ale pak clovek stejne zjisti, ze tam nejde skoro vubec nic nastavit a pak to tahne

 9. S tou RAM mě to také zarazilo, zkusím se na to zeptat přímo v HTC. Na krabici a ve všech sheetech se píše 192 MB, i v systému je tato hodnota (Device info), nicméně v přehledu paměti je u položky „Total“ hodnota 113 MB (tedy maximální možná hodnota RAM) = což odpovídá spíše 128 MB čipu, ale spíše si myslím, že je těch zbylých 64 MB vyhrazeno „bokem“ právě pro TouchFLO 3D a další systémové prostředky.

 10. Jako sory, ale když vidím, jak je to nechutně lesklé a křivé, tak pro mě Diamond ztrácí smysl…a bohužel i Raphael. Tohle je prostě odporné, věčně upatlané a když to položím na stůl, tak se to viklá…styl vítězí nad funkčností

 11. ako fakt neviem čo máte s tou baterkou. ja som včera ráno nabil a stále mám 70%. celý deň som sa na ňom hral a skúšal nastaviť doma wifi, inštalácia TT a následné testovanie gps chipu. Zatial mám vypnutú nabíjanie pri activesync aby som ho dva tri krát úplne vybil takže ani tam sa nemohol nabiť. To isté v noci. Kopu ľudí píše že ho večer položí nabitý na 70% a ráno je vybitý. ja ho položím večer s 70% ráno sa zobudím a stále 70%.
  Tých osem hodín by som určite reklamoval to je šialene málo. Ale niesi jediný

 12. Podla prispevkov usudzujem ze HTC sa moc ponahlalo s vydanim tohoto telefonu a kopu veci ma nevychytanych.. to zas bude flashovania FW este ze som opustil HTC a mam konkurencne PPC ;)

 13. Pre mna je to presne ten isty typ telefonu ako iphone… na zabavu a image. Pokial chcete pisat na telefone vela mailov alebo nejaky chat popri tom tak ruky prec. Na pracu rozhodne neni vhodny. To skor by som pockal na Touch pro. Alebo kupil nieco ine

 14. čo z toho keď nemáš čo ovládať :D.
  proste pochopte iphone je hračka, ktorej za to že ju vyrába apple sa odpustí všetko. nemá gps, nemá 3g, má hrozný foťák čo nekameruje, nepoužiteľný bluetooth, málo programov, nemožnosť poriadne upravovať office atď. niečo z toho určite vyrieší nový iphone, ale stále je to len hračka na ukázanie kamarátom čo mám. Rýchlosť je pekná ale chcel by som vidieť ako by sa zariadenie správalo keby mu povolili multitasking. a najlepšie zo všetkého je 3,5mm jack u iphone ktorý je tak hlboko zapustený že tam vlastne dáte len originálne slúchatká. Ale to nevadí hlavne že to dá apple do špecifikácií. Ovečky už sa preberte

 15. ale ja niesom odporca iphone. je to štýlovka a je smerovaná aj takým ľuďom. len jednoducho nechápem prečo neustále porovnávania s profesionálnymi zariadeniami. a čo sa týka nefér porovnania v tom že wm má nádskok čo sa aplikácii týka, tak čo? to si mám kúpiť iphone zo súcitu? iphone som mal možnosť si vyskúšať a preto viem že je to dobrá hračka, ale …

 16. zálohujem takže toto by ma nerozhodilo. možno by som prišiel o dennú prácu, ale keby bola nejaká dôležitejšia asi by som ju nerobil na mobile .

 17. Jo a tak u týhle debaty se muím smát. K_O se tu snaží rozumně diskutovat a ve většině případů se mu dostává opravdu zajímavých obhajob iphonu Já fakt nemůžu tvrdit jak někdo může říct že iphone je dokonalý a HTC je jenom tchajwanský krám. V žádném případě nehci říct že HTC je dokonalý, to opravdu není,ale v porovnání s iphonem je to opravdu přístroj, v tom má K_O naprostou pravdu.Pak mě taky dotává jak tady někdo píše jakej je toshit že to vydrží nabitý pár hodin a maže to data, tak jestli je to pravda tak to radši reklamuj protože většině lidí to opravdu nedělá. Tak já nevím co si o tom mám myslet. Ti co tu píšou jako anonymní tak jsou ve většině případů snad malý děti nebo zaměstnanci applu Nechci se dotknout všech protože tu smaozřejmě jsou tací kteří tu rozumně diskutují.

 18. Vazeni – tento flame nebude mit nikdy konce. Ale PROBOHA – nevykladejte tady takovy nesmysly, jako ze HTC = tchajvansky smejd, WM vymaze veskera data jen tak, jak se mu zachce, pri praci v Office Mobile mi vybuchne v ruce atd. WM komunikator mam skoro 5 let (shodou okolnosti furt ten samy) a prede mnou popisovane udalosti se mi nestaly nikdy – kde bude problem?
  Samozrejme WM ma sve chyby, ale to ma naprosto KAZDY operacni system (akorat nejaky vic a jiny min). A co se tyce OS – v dane kategorii je na tom (z meho pohledu) aktualne nejlip.
  A iPhonisti – proboha… iPhone je fajn – pokud od neho vyzaduje presne to, co nabizi – nema chybu. ALE – ty blaboly o tom, ze VSECHNO se kopiruje z Applu si laskave nechte. Stejnym meritkem by se dalo pohlizet trebas na fotak – dneska standardni vlastnost telefonu. Kdyz s nima kdysi (Ericsson?) zacinal, tak od neho ostatni taky vsichni opisuji a budete to omilat dokola? Ostatne ten slavnej iPhone pouzil dotykovou obrazovku – boooze – ta tady byla roky predtim na PDA (at uz WM/PPC/CE, Palmech nebo trebas Psionech). A taky nikdo nekrici, ze iPhone „vykradl“ tuto technologii (byt pridal navic multidotykovost a to je fajn). To ze nekdo neco pouzije se hned neda oznacit za kradez. Kazdopadne to, ze prichod iPhone ovlivnil ovladani PDA se mu uprit neda a je to dobre – bylo to potreba jako sul. A jestli se ostatnim platformam dari vic nebo min uspesne techto poznatku vyuzit.. To necham na posouzeni jednotlivcu. Kazdopadne je to jediny parametr, ktery ma smysl ve srovnani PDA vs. iPhone (a iPhone z toho opravdu vychazi stale vitezneji)

 19. pre tých čo sa pýtali na ovládanie a pomalosť. Ja vám poviem asi toľko že musíte si to jedine vyskúšať. neviem čo je pomalé na vyhľadávaní v kontaktoch keď stačí na boku stlačiť začiatočné písmeno a už tých pár kontaktov prelistujete. je to podľa mňa rýchlejšie ako to preťukávať na klasickej klávesnici a v klasickom telefonnom zozname napr. nokia. Ale každému vyhovuje niečo iné. Mne vyhovuje toto. čo sa týka nepresností ovládania tak ja som mal prvé pda tak 6-7 rokov dozadu takže som si za ten čas tak nejak zvykol ako treba na dotykové displaye a nestáva sa mi že by som niečo netrafil. ROM mám 1.307 s ktorou je telefón celkom rýchly ale je pravda že v doteraz dodávaných kusoch bola len 1.305 ktorá asi nieje moc rýchla (neviem ani som ju poriadne neskúsil, hneď som tam dával druhú).
  Takže najlepšie je to všetko si skúsiť, ale to tiež nieje ideálne na predajni pretože na to si treba zvyknúť.
  Inak koliečkom na ZOOM sa nedá prehľadávať v zoznamoch ani sms. Teda nejde to pri defaultnom nastavení.
  ďalšie poznatky k batérii: vôbec to nieje zlé a stále držím cez 2dni na baterke a to sa s ním stále hrám a niečo tam inštalujem. včera naobed som ho bral z nabíjačky a teraz mám 80% baterky. vykonal som pár telefonátov, sms, chvíľa gps, chvíľa internet a dlšia chvíša teeters

 20. Tak možno to nebudú ani tak dva prístroje ako dva typi ľudí. tí čo si radšej mali kúpiť iphone a tí čo dokážu pracovať s wm. vidím to vo všetkých diskusiách. človek napíše že ten shit sa mi vybil do obeda a to som bol celý čas len na wifi, ďalší má zapnuté 3G a gps a tiež sa čuduje. Ďalší chce vedieť prečo nesvieti dióda (je to svetelné čidlo nie dióda takže je na autoreguláciu podsvietenia nie na blikanie. namiesto toho pri neprijatom hovore alebo prijatej sms sviei kruh okolo ovládacieho koliečka). Najväčší problém je že si to kupujú ľudia ktorým toto zariadenie nebolo smerované a preto toľko problémov.
  Inak používam TT7. ten stiahneš napríklad na XDA a mapy si kúpiš nie priamo pre wm ale pre TT one nalepšie 720.18xx a pôjde ti to. tiež som sa najprv čudoval kde tie mapy kúpili. ale v TT7 ti pôjdu aj staré 6.x mapy ale TT7 nemá snaď žiadnu poriadnu výhodu okrem toho že môžeš použiť nové mapy. a hlavne v SR je to dosť cítiť že sú mapy aktualizované.
  čo sa týka písania sms, tak ich moc nepíšem ale pre vás som si to skúsil. s trochou tréningu by to možno išlo na full qwerty, záleží aké máte prsty ale perom písať nieje problém, na výber je dosť klávesníc.

 21. skype nezvládal WM6.1 ale pracoval na tom či už niečo vydal si pozri sám. ICQ ide. neskúšal som ale iný klient ako qip. msn tiež, wlm je v zariadení.
  čisto na netovanie by som si zobral asi iphone. predsa má väčší display.

 22. 2farfalino Skype pro WM6 je, ale pro WM6.1 jeste bohuzel ne, icq si porid nakej slick nebo neco takovyho

 23. Jasně, mě ale řekli v tom už jediným servisu pro HTC, že by ot mělo jít a mělo byto být možná i bezplatně, ale že ty prvni modely budou mít sunnysoftackou češtinu česká rom bude jen v T-mobile modelech…

 24. Pre tych co pisali o vypinani displeja pocas hovoru. Nemam sice Diamonda ale na mojom samsungu s WM sa to da vypnut v setting – power.

 25. Takže ještě jedna novinka momentálně mi řekl prodejce ze sunnysoftu, že si HTC nenechalo udělat českou Rom pro nebrandované diamondy a tim padem, že ve všech modelech co budou česky to bude stejně jako v prvních modelech Kaisra po spustění si člověk vybere jaky jazyk, který chce ale nebude to prostě česká ROM.

 26. vypadá to dobře zlatý evropský ručičky

 27. njn. tá si stála viac ale ten kryt vyzeral trošku inak ako vyzerá tento. a nikto nevie či má tých 1800mah naozaj. na ebay nieje problém kúpiť 2200mah ale vieme ako to je

 28. farby sú pekné. s porovnaním s mojim 8bit PVA monitorom su na slušnej úrovni, ale tak monitor je určite lepší.

 29. nevíte někdo už nějaký přesnější termín kdy dorazí CZ verze do obchodů? Stále to posouvají a já už jsme nervozní poslední co já vím tak poslední je 7/7

 30. to nieje ledka ale svetlocitlivý senzor na autoreguláciu podsvietenia. igo aj tt už idú ale obe navigácie si treba zakúpiť

 31. Ano, k dispozici je několik navigačních software (TomTom 6, iGO – i když u toho je potřeba trochu poštelovat conf. soubor, ale pak funguje), a samozřejmě jsou dostupné i mapy ČR
  Co se týče her, jelikož je WM otevřený systém, je do něj možné doinstalovat desetitisíce aplikací a her nicméně pohybový senzor zatím používá jen jedna – Teeter.

 32. Pro zamknutí telefonu ve stylu iphone existuje aplikace SlideToUnlock, ke stazeni je na xda-developers.com.
  Ohledne problemu s volnou RAM, to si „uzira“ TouchFLO 3D plugin, je na pamet docela narocny Vyresit by to mohla aplikace Diamod TouchFLO 3D Config (opet ke stazeni na xda-developers), ktera umi vypnout nektere polozky v TF3D pluginu (ktere napriklad nepouzivate), a tim vyrazne usetrite operacni pamet (o teto utilite brzy vyjde bleskovka a objevi se ke stazeni na SmartWiki.cz).

 33. dnes mi dorazil… zatim hruza! seka se atd
  zcela nekvalitni zvuk z repracku..

 34. takze ZAVER!
  nemam na nej NERVY
  seka se.. a pod..
  po instalaci SPB shell jsem se trochu uklidnil ale zase to uplne odrovnalo pohodli psat SMS bez tuzky a pod..
  uz jsem s nim i hodil..pocitam ze do tydne ho prodavam.. cena pod 10tis
  tel 608 888 336

 35. Ano,potvrzuji,v balení od t-mobile bude set,autonabíječka,držák do auta a navigační soft

 36. 100% nikdy není nic,ale dotazoval sem se několika pracovníků t-mobilu a byl sem pokaždé ubezpečen,že to tak bude.

 37. je to už na 100%. mám T-mobile jako operátora a v týdnu mi přišla faktura a u ní nabídkový leták, kde byl MDA vyfocenej s nápisem připravujeme a všechny tyto věci zde byly vypsány jako součást příslušenství.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).