Domů » Bleskovky » HTC se nevzdává: V plánu jsou chytré hodinky a tablet, který má změnit trh

HTC se nevzdává: V plánu jsou chytré hodinky a tablet, který má změnit trh

Každý, kdo pravidelně sleduje dění v mobilním světě, jistě zaregistroval, že poslední měsíce nejsou pro společnost HTC dvakrát šťastným obdobím. I přes viditelné snahy v podobě nových modelů se tchajwanský výrobce potýká s upadajícím zájmem ze strany uživatelů, což se samozřejmě negativně promítá do jeho finančních výsledků. I přes tyto aspekty však HTC neztrácí naději. CEO společnosti Peter Chou v nedávném rozhovoru poodhalil plány pro následující rok, které by měly zastavit tržní propad.

 

HTC si velmi dobře uvědomuje potenciál, který v sobě skrývá segment mobilní elektroniky a ve svých vývojových centrech v současné době pracuje na projektu chytrých hodinek. Ty by se měly objevit na trhu v druhé polovině příštího roku. Bližší podrobnosti o tomto zařízení Peter Chou z pochopitelných důvodů neprozradil, nicméně podle neoficiálních zdrojů máme očekávat přítomnost fotoaparátu a operačního systému Android. K návratu na výsluní nemají HTC dopomoci pouze chytré hodinky, ale i nový tablet, který má podle slov generálního ředitele ambice změnit dosavadní trh.

 

Jednalo by se tak v pořadí o třetí tablet od tohoto výrobce. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se HTC ponaučí ze svých chyb a skutečně se dočkáme tabletu s revolučními prvky. Z těchto a dalších informací lze vycítit, že HTC se nehodlá vzdát bez boje a trh s mobilní elekronikou jen tak neopustí. Nyní bude velice důležité, aby společnost pečlivě zvážila následující strategii a zbytečně neriskovala s nejistými projekty.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Lukas (neregistrovaný)

  No, doufam, ze se hlavne poucili se svym prvnim tabletem a cenovou politikou kolem nej. Jestli si dobre vzpominam, tak na nasem trhu se zacal prodavat nekde na 18 000,- (a to byl sedmipalcovy; sice v tu dobu temer bez konkurence a s „tuztickou“ jako prislusenstvi, ale s touhle cenou ho zabili driv, nez ho zacli prodavat (a tuzticky se pak mnohem lepe ujal Samsung a vybudoval na ni sve Noty)). Co se hodinek tyce, tak nevim, proc Samsung a HTC cpou do techle zarizeni fotak. Uz ted se na mnoha mistech bojuje s fotomobily jakozto smirackymi pristroji (at uz ve firmach nebo na plovarne:), kdyz to daji do hodinek, tak treba v USA na sebe prvni zakazy pouzivani nenechaji urcite cekat:)

 2. Na čase. Ale proslýchá se (údajně na čínských fórech), že je do půl roku koupí Lenovo, značku ale údajně ponechá. Tak jsem zvědav ….

 3. Ondřej Gardavský

  Nevyměnitelná baterie je u tabletů standardem, takže tady toho moc nevymyslí, ale pojistil bych to pro jistotu nízkou kapacitou. Dál bych tam rozhodně nedával sloty na SIM kartu ani na paměťovku a procesor stačí nějaký výběhový. Rozhodně nesmí chybět HTC non-Sense v nové verzi uzpůsobené pro tablety, cenu bych nasadil minimálně úroveň nových iPadů, ale spíš ještě výše a tablet, který změní trh v podání HTC máme na světě…

  • Také by mohli ještě než se to dostane na všechny trhy prohlásit, že to nedostane aktualizace a případnými aktualizacemi změnit chování HW tlačítek.

  • Chtěl jsem napsat něco podobného. :)

   Ještě bych ale přidal váhu a velikost tak o 20% převišující konkurenci (jako u One Max).

   Jak taky jinak když chcete vyrobyt opravdu „veliký“ tablet. :D

   A přidal něco revolučního. Třeba revoluční čtečku otisků prstů u One Max. :D

  • Ultrapixely, Beast equalizer, SLCDxyz, OnLive Mobile,… HTC je továrna na revoluce:-)

 4. Aby nebolo budúci rok neskoro.

 5. Chytré hodinky… láká to tu někoho? To je zařízení, které mi moc smysl nedává. Při představě, že kromě telefonu bych měl každý den ještě dobíjet hodinky…

  Možná by dávalo smysl něco malého, elegantního s e-ink displejem a GPS, aby se s tím dalo sportovat. Ale na čtení e-mailů, SMS, upozornění atd. imho nesmysl.

  • Zatím nejlepší „chytré“ hodinky udělalo Casio. Normální běžné hodinky, co přes BT4.0 LE z iVěci cucají notifikace, které se zobrazí ikonou. Výdrž, při 8/5 nasazení, půl roku na pecku baterii. Prostě hodinky s rozšířenou funkčností. A především faktickou užitečností.

 6. No já doufám, že se HTC vrátí na výsluní telefonů s Windows. Svého času byli nejlepší. I teď mám HTC 8X. Čekal jsem, co představí Nokia za super mobily, ale je to stále stejná nuda.

  Barevná krabička pro děcka, velikost milion palců.

  Já chci výborně vybavený mobil velikosti 3,8-4″ s Windows a design ala Sony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).