Domů » Bleskovky » HTC se minulý měsíc příliš nedařilo, meziroční propad dosáhl na 37 procent

HTC se minulý měsíc příliš nedařilo, meziroční propad dosáhl na 37 procent

HTC zveřejnilo příjmy za červenec; ty dosáhly 15,728 miliardy tchajwanských dolarů, to je kousíček přes 10,5 miliardy korun. V meziročním srovnání je to propad o celých 37,15 %. Oproti předchozímu měsíci HTC padlo o 28,75 %. Ukazuje se tak, že prodeje vlajkového modelu One přinesly jen krátkodobé zlepšení a po příchodu Samsungu Galaxy S4 o něj není až tak výrazný zájem, jak se očekávalo. Tato situace se bude jen zhoršovat po uvedení Moto X na trh a představení plánovaného LG G2, a samozřejmě na podzim s další generací Apple iPhone. HTC zároveň očekává, že třetí kvartál bude prvním od roku 2002, ve kterém dojde ke ztrátě

David Podzimek

7 komentářů

  1. Až HTC začne dělat telefony skutečně pro lidi, bez zbytečných experimentů, jistě se to zlepší.

  2. -Pekr- třeba HTC Desire 200. Když udělají za 3/4 roku 4 modely z toho 3x jde o HTC One (mini, maxi) a jeden prerazenej klump nižší třídy, možná ještě něco s WP což už vůbec nikdo nechce tak ta firma nemůže zákonitě prosperovat, to dá rozum. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).