HTC Roadmap: Nové modely Iris, Vogue, Volans a komunikátor s Windows Mobile/Vista

-Na internet se dostala zatím neoficiální roadmapa společnosti HTC, ve které je zmíněno hned 8 připravovaných zařízení. O některých z nich jsme vás na SmartManii již informovali, avšak některé modely jsou zcela nové.

V uniklém PDF dokumentu nechybějí technické specifikace modelů Kaiser, Iris, Vogue, Nike, Volans, Polaris, Sedna a Shangri-La. A právě poslední zmíněný v sobě ukrývá obrovské překvapení. Začneme ale popořadě. O Kaiserovi již bylo napsáno mnoho (hardwarové parametry). Tajemný Iris je smartphone s Windows Mobile 6 Standard, který se může pochlubit 2,4″ displejem s QVGA rozlišením, kombinací 64MB RAM a 256MB ROM, Bluetooth, Wi-Fi, 2Mpx fotoaparátem a integrovanou GPS. Pod displejem nechybí po vzoru Motoroly Q integrovaná qwerty klávesnice. V Evropě se s ním ale nesetkáme, jelikož je určený pouze pro CDMA sítě (HTC S640).

HTC Iris a HTC Kaiser
--

HTC Vogue je téměř totožný s nedávno představeným Pocket PC HTC Touch, liší se opět pouze v podpoře CDMA sítí a integrací 128MB RAM. Technickou specifikaci HTC Touche naleznete v našem Katalogu.

HTC Touch/Vogue
-

O HTC Nike (P5500) jsme se již také zmiňovali, mělo by se jednat o Pocket PC s Windows Mobile 6 Professional, 2,6″ QVGA displejem (dotykový), chybět nebude ani 400 MHz procesor, podpora Bluetooth i Wi-Fi nebo 2Mpx fotoaparát. Nike svou konstrukcí připomíná slider, spodní díl s numerickou klávesnicí je tedy možné v případě potřeby skrýt. Nike by měl být dostupný jak v CDMA verzi, tak i v GSM/UMTS. Kompletní parametry naleznete zde.

HTC Nike
-

Smartphone HTC Vox se těší velké oblibě, a proto se nemůžeme divit, že v HTC pečlivě pracují na jeho nástupci. Tím by měl být HTC Wings, nově označovaný jako Volans. Konstrukčně půjde opět o telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí, očekávat můžeme i Windows Mobile 6 ve verzi Standard. Další příjemnou změnou bude 400 MHz procesor (že by už v HTC konečně pochopili, že 200 MHz OMAPy pomalu přestávají stačit?), potěší i podpora sítí třetí generace, a to včetně HSDPA, bezdrátové technologie jsou zastoupeny Bluetooth ve verzi 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g. K dispozici bude 64MB RAM a 128MB ROM, paměť půjde dále rozšířit microSD kartami. Některé zdroje uvádějí rovněž integraci GPS čipu, Volans tedy vypadá jako velice dobře vybavený smartphone.

HTC Volans
-

Také HTC Artemis se dočká své UMTS/HSDPA verze, a sice pod označením HTC Polaris. Toto Pocket PC se bude moci pochlubit Windows Mobile 6 Professional, velkým 3,5″ VGA displejem, 128MB RAM, 400 MHz procesorem, integrovaným Wi-Fi, Bluetooth a samozřejmě i GPS. Multimediální funkce zajistí integrovaný FM přijímač a 3Mpx fotoaparát. Podle dostupných informací by se Polaris měl začít prodávat už v říjnu tohoto roku.

HTC Artemis; jaký bude jeho nástupce?
-

Sedmý v pořadí je HTC Sedna, dříve známý také jako Sirius. Toto zajímavě vyhlížející Pocket PC nabídne oproti klasice nepatrně větší rozměry, důvodem je 3,5″ QVGA displej a také několik ovládacích tlačítek, které se pod ním nachází. V útrobách Sedny nalezneme Windows Mobile 6 Professional, kombinaci 64MB RAM a 256MB ROM (někde se uvádí 128MB RAM/1GB FLASH ROM). Chybět nebude ani podpora UMTS sítí, a to včetně HSDPA (7,2Mbps). Sedna bude dále vybavena Bluetooth a Wi-Fi moduly, 3Mpx fotoaparátem, GPS a seznorem pro rozeznávání otisku prstů.

HTC Sirius – Sedna
-

Poslední novinkou je HTC Shangri-La (X9500). Podle zatím dostupných informací půjde o opravdu výkonné zařízení, které nabídne hned dva operační systémy. A sice Windows Vista a Windows Mobile 6 Professional. O zobrazování by se měl starat dotykový displej s úhlopříčkou 7″ a rozlišením 800×480px. Oba systémy by měl pohánět procesor Intel Dothan pracující na frekvenci 800 MHz. Pro Windows Mobile by mělo být k dispozici 64MB RAM a 128MB ROM, pro Vistu pak 1GB RAM a 30 nebo 40GB HDD. Hodnota RAM pro Windows Mobile se mi zdá příliš nízká, vždyť i HTC X7500 nabízí velikost dvojnásobnou.

Telefonní funkce by měl zajišťovat GSM/GPRS/EDGE modul a chybět nebude ani podpora sítí třetí generace, a to včetně HSDPA. Pro komunikaci s okolím bude připravený Bluetooth a Wi-Fi modul, příznivci navigace jistě ocení integrovaný GPS čip. Na přední straně by rovněž neměla chybět VGA kamerka pro videohovory. Komunikátor bude vybavený výsuvnou QWERTY klávesnicí, která je až nápadně podobná té, jakou známe z HTC Shift. Podobná by měla být i konstrukce celého zařízení, a podle zatím zveřejněných informací by právě Shangri-La měl být kombinací HTC X7500 a HTC Shifta, ovšem zda jsou informace skutečně pravdivé, ukáže až čas.

HTC Shangri-La
-

Zveřejněné parametry nebyly oficiálně potvrzeny; je tedy velice pravděpodobné, že ve finále se ještě leccos změní. Pokud ale uniklý seznam hovoří alespoň z části pravdu, máme se v budoucnu opět na co těšit. HTC možná konečně pochopilo, že na trhu jsou i jiní výrobci, a proto je potřeba přicházet stále s něčím novým. Osobně si mé sympatie získala tajemná Shangri-La, která vypadá jako opravdu multifunkční pracovní nástroj.

PDF dokument, ze kterého jsem čerpal informace pro tento článek si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Zdroje: the::unwired, blog.cti-miami.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku