TOPlist

HTC představuje komunikátor Tattoo s Androidem a prostředím Sense

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC představuje komunikátor Tattoo s Androidem a prostředím Sense Řady komunikátorů s operačním systémem Android už brzy rozšíří nové zařízení HTC Tattoo, které je stejně jako HTC Hero, vybaveno uživatelským prostředím Sense. Tattoo bude vzhledem k hardwarovým parametrům a ceně orientován spíše na méně náročné uživatele. Zajímavostí rozhodně bude možnost navrhnout si a zakoupit vlastní kryty případně si vybrat z celé řady již hotových návrhů. Nikoho asi nepřekvapí, že je tento komunikátor postavený na čipové sadě Qualcomm MSM7225, jejíž součástí je 528 MHz procesor. Je ale docela možné, že procesor bude stejně jako u Hera nebo G1 podtaktovaný na 384 MHz kvůli vyšší výdrži baterie. Nemusíte se ale bát, i tato frekvence stačí pro pohodlnou práci s Androidem.

Rezistivní displej nabídne pouze QVGA rozlišení (240×320 px) a úhlopříčkou 2.8″. Do vínku Tattoo dostane 512 MB ROM a 256 MB RAM, což jsou hodnoty, které bezpečně postačí pro běh nejrůznějších aplikací na pozadí. Uživatelská data bude možné ukládat také na microSDHC kartu. Kromě čtyřpásmového GSM bude k dispozici i podpora sítí třetí generace (UMTS/HSDPA) s teoretickou rychlostí stahování až 7.2 Mbps. Dále se setkáme s 3.2 MPx fotoaparátem bez přisvětlovací diody, FM rádiem a čipem pro GPS navigaci. Bezdrátová konektivita bude zajištěna přes Wi-Fi a Bluetooth, třešničkou na dortu bude přítomnost pohybového senzoru, digitálního kompasu a 3,5 mm výstupu na sluchátka. Li-ion baterie o kapacitě 1100 mAh slibuje až 520 hodin pohotovostního režimu a 350 minut hovoru (platí při využívání 3G sítě).

- - -

Pod displejem se kromě několika základních systémových tlačítek nachází také čtyřsměrový ovládací prvek, který poslouží i jako potvrzovací klávesa. Nedá mi to si nerýpnout, ale kdy se něco takového HTC zase naučí používat i u Windows Mobile? Hmotnost zařízení včetně baterie je příjemných 113 gramů, celkové rozměry jsou 106 x 55.2 x 14 milimetrů. Tattoo bude v kompletní české lokalizaci, která je součástí systému Android 1.5, dostupný v průběhu října, doporučená koncová cena je výrobcem stanovena na 8 499,- Kč.

- - -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku