Sledujte nás na YouTube

HTC One X rootnut měsíc před uvedením na trh

Čtyřjádrový smartphone HTC One X s operačním systémem Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“ se společně s dalšími novinkami modelové řady One (One S a One V) začne prodávat už 2. dubna (i v České republice), nicméně už nyní je pro něj dostupný SuperBoot root. O jeho existenci se postaral Paul O’Brien ze serveru MoDaCo. Superboot je upravený boot.img soubor, který rootne zařízení v případě, že z něj nabootujete; jedná se tedy o poměrně snadný postup, který zvládnou i méně zkušení uživatelé. Doufejme, že HTC do uvedení telefonu na trh díru použitou pro root nezalepí, protože kvůli předčasnému zveřejnění by na to měli čas.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. narg (neregistrovaný)

  nerikalo se kdysi nahodou (asi pred rokem), ze HTC nebude branit rootu u novych zarizeni ??

  • htcjirka (neregistrovaný)

   To si pletes s bootloaderem,ze nova zarizeni ho nebudou mit zamceny nebo ho bude moznost odemknout pres oficialni stranky.A to HTC splnilo.

 2. niky79 (neregistrovaný)

  “Doufejme, že HTC do uvedení telefonu na trh díru použitou pro root nezalepí, protože díky předčasnému zveřejnění by na to měli čas.”

  V tomto pripadě je vhodné použít “kvůli” místo “díky” :-)

 3. Sir Sprice (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jak se přišlo na ten root, když HTC One X ještě není v prodeji a nikdo ho nevlastní.. nikdo nemá možnost ho otestovat, na youtube taky nejsou jiná videa než z MWC.

  Nicméně toto zařízení rootovat asi nebudu, když nejde vyndat baterie :-)

  • Paul má zřejmě přístup k testovacím kouskům. Ty jsou dostupné i v ČR, zkouší se s nimi třeba fungování v síti a další věci (ale pořád jde o prototypy).

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *