Domů » Bleskovky » HTC One Max měl nabídnout Snapdragon 800, Qualcomm však odmítl objednávku

HTC One Max měl nabídnout Snapdragon 800, Qualcomm však odmítl objednávku

O této části technologického průmyslu se příliš nepíše, ale ovlivňuje často podobu představených zařízení. Je ji logistika a vztahy mezi producenty (jak vyrobit přístroj, za jakou cenu a jak dostat produkty na trh…), to je stejně důležité jako zařízení samotné. Pro příklad dnes poslouží HTC; nedávno bylo důležitým hráčem mezi výrobci chytrých telefonů, dnes je však ve stínu společností LG, Sony, Apple a Samsung. Pokud jste společnost vyrábějící komponenty, chcete smlouvu s největším možným partnerem, který bude garantovat stabilní objednávky.

 

Podle serveru DigiTimes není HTC již dost velké, aby bylo důležitým partnerem pro Qualcomm. Ten bude samozřejmě dále pracovat s HTC, ale když dojde na čip nejvyšší třídy, konkrétně Snapdragon 800, tak má přednost konkurence. Před pár dny unikla zpráva, že HTC One Max bude poháněn čipem Snapdragon S4 Pro. Tímto dochází k dalšímu potvrzení absence nejnovějšího čipu, který má většina vlajkových lodí od konkurence. Procesory jsou však jen součást příběhu. HTC bude pravděpodobně čelit problémům od dalších dodavatelů, podobně jako tomu bylo na začátku prodeje modelu HTC One.

David Podzimek

17 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  V Qualcommu musí být hodně vysmátí…vždyť jsou jeho procáky sdan v každé vlajkové lodi tohoto roku, aspoň bude do čeho investovat :D

 2. No ani se jim nedivím ! Protože poslední dva roky Qualcomm nemá konkurenci ! A už se docela těším s čím příjdou pro nadcházející rok 2014 ! Určitě to bude zase nějaký dělo !

 3. Slim (neregistrovaný)

  Je to trochu škoda, HTC mám jako výrobce rád a po nevalných zkušenostech s jinými jsem se k HTC rád vrátil a zůstávám i po 4 měsících užívání spokojen stejně jako jsem byl u předchozích modelů.

 4. Tony (neregistrovaný)

  To sú v HTC tak blbi?? Tak keď sa na mňa niekto vyserie, tak snáď prejdem ku konkurencii, Tegru 4 moc výrobcov nechce a z pohľadu marketingu a výkonu je na tom oveľa lepšie ako Snapdragon 600.

  btw. zaujímavé, že ešte prednedavnom sa snazil Qualcomm pomôcť HTC v marketingu a naraz sú slabším partnerom.

  • Jediný důvod proč se Tegra 3 celkem vyskytovala byl marketing a značka nVidia. Teď už je z toho jen ta značka nVidia… Proč by tam proboha dávali Tegru??

  • Tony (neregistrovaný)

   No prečo asi?? Veď som to písal, výkonnejšie ako Snapdragon 600 a marketingovo je to rovnaké ako Snapdragon 800, síce S800 by bola lepšia voľba, ale keď to inak nejde a ešte keď si Qualcomm takúto srandu spravil z HTC, okamžite by som odišiel ku konkurencii.

  • David Podzimek

   Otázka jestli je Tegra dobrá konkurence, netestoval jsem zatím telefon s T4, ale loňská T3 v telefonech za moc nestála.

  • Souhlasím s Davidem. Měl jsem HTC One X a Asus Nexus 7 (2012), obojí s Tegra 3 a opravdu to nebylo nic moc. Tegru už bych nechtěl, ale kdo ví, třeba bude Tegra 4 lepší. Bohužel podle zájmu výrobců, to tak nevypadá … Qualcomm teď prostě válí a já doufám, že se Snapdragon 800 objeví v novém Nexus 5 :)

  • Tony (neregistrovaný)

   Výkonom Tegra 3 porážala aj slávny Exynos v S3, len kompatibilita bola o niečo horšia.

   Samozrejme nikde nepíšem, že je lepšia ako S800, ale keď S800 nie, tak Tegra 4 je čo sa týka výkonu aj marketingu lepšia ako S600 a to musí uznať každý.

  • David Podzimek

   Pravděpodobně marketingově ano, zvlášť když více lidí zná značku NVIDIA oproti Qualcommu. Tegra 3 možná porážela výkonem, ale prohrávala spotřebou, kompatibilitou, zahříváním apod.

  • Tony (neregistrovaný)

   Spotrebu už napravila, ostatné neviem. Každopádne je to pre HTC najlepšia voľba, nechápem prečo ju nepoužijú, jedine, že by Max už bol v pokočilej fázy, ale tak keď im dokázali v jeden deň zrušiť S800, tak by znova dokázali zmeniť procesor. No som zvedavý ako sa to vyvinie.

 5. Vykonom tegra 3 nikoho neporazala ani Exynos ani Qualcomm (čo môžem porovnať Nexus 7, Note 2 a minuloročné Xperie).

  Ano Tegra 4 by už mala byť vykonovo lepšia(aj keď nemá OpenGL 3.0, podporu nahravania 4K videa a ďalšie veci)

  • Tony (neregistrovaný)

   Asi nevieš, ze bolo viac verzii a Tegra 3 v Nexuse 7 bola tá najslabšia, skôr porovnaj One X+, jedine S4 Pro ju porazilo minulý rok, čo sa týka výkonu.

 6. Brotyat (neregistrovaný)

  Je to odpasovka od Qualcommu, HTC je jeden z prvnich, který pomohl Qualcommu tam kde je dneska a on se k HTC takhle otočí.

  • Tony (neregistrovaný)

   Nikto sa na históriu nepozerá, ako vidíš Google sám preferuje skôr LG a Samsung, pritom HTC bol ten najväčší inovator a vyrobca zo všetkých Android výrobcov do roku 2010.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).