Sledujte nás na YouTube

HTC One (M9) Plus se objevil v AnTuTu: Monstrózní výkon nečekejte

Po posledních spekulacích o HTC Hima (M9) na povrch vyplouvají další zvěsti avizující většího sourozence s prozatimním označením HTC One (M9) Plus. Podle některých zdrojů se má jednat o špičkově vybavený phablet, který se stane přímou konkurencí pro iPhone 6 Plus. Díky zveřejněným výsledkům z populárního benchmarku AnTuTu si můžeme již před premiérou udělat ucelenější obrázek o výbavě, která bude podle očekávání zahrnovat dotykový panel s QHD rozlišením (1440 x 2560 px) a 3GB operační paměť.

 

Z přiloženého snímku si můžete všimnout, že testovaný kousek disponoval grafickým koprocesorem PoverVR G6200, který je v současné době dodáván s octa-core (architektura big.LITTLE) procesory MT6595 a MT6795 od MediaTeku. To je poměrně překvapující informace, jelikož až doposud byly všechny smartphony od HTC osazeny čipsety Snapdragon. Je však velice pravděpodobné, že testem prošla varianta určená pro asijský region, přičemž pro ostatní trhy bude HTC One (M9) Plus vybaven čipy od Qualcommu.

 

Výkon prototypu dosáhl výsledku 34399 bodů, což odpovídá současným telefonům ze střední třídy. Na naměřených hodnotách se jistě projevilo vysoké rozlišení displeje a nefinální sestavení firmwaru. Do oficiální premiéry zbývá ještě dostatek času na to, aby výrobce zapracoval na optimalizaci či dodatečné úpravě hardwaru.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. abc (neregistrovaný)

  Osobně by mě zajímalo, kolik afér si musí AnTuTu a jiné benchmarky odbít, aby lidé konečně přestaly brát podobné aplikace vážně.

 2. Wesi (neregistrovaný)

  Antutu neřeším a beru to jako ukázka průměru vykonu dnešních founu, spis ne zarazí ten název PLUS, to jako vazne?

 3. knizmi (neregistrovaný)

  34 000 na QHD displeji odpovídá telefonům střední třídy? Může mi někdo aspoň jeden jmenovat?

 4. cicolably (neregistrovaný)

  pozerám , že ta AnTuTu je asi najlepšia a najlepšie fungujúca applikácia na Androide ,no a najčastejšie využívaná

  ako málo stačí

 5. Shield (neregistrovaný)

  Ten kdo sleduje Antutu nejvíce skóre je u mě blázen nic víc.

  Ten program je nepřehledný a vždy ukazuje něco jiného.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *