HTC nevadí neoficiální verze ROM, chrání pouze svou značku a logo

Nedávno jsme mohli zaregistrovat zrušení populární stránky HTCRuu.com (informovali jsme zde), jenž bylo provedeno na žádost společnosti HTC. Tento krok byl komunitou vyložen jako krok proti vývojářům alternativních ROM a společnost HTC nyní vydala oficiální prohlášení, ze kterého se dozvídáme, že pravý důvod byl úplně jiný.

Problém se stránkou HTCRuu.com nebyl v tom, že poskytovala alternativní ROM nebo RUU soubory. Stránka používala ochranné známky společnosti HTC bez patřičného povolení. Doména obsahovala slovo „HTC“ a používala loga HTC, díky čemuž se mohla jevit jako oficiální web HTC. Stejně, jako každá jiná společnost, i my musíme chránit naše duševní vlastnictví a značku. Nemůžeme riskovat nesení odpovědnosti a spojení s poskytovatelem obsahu, nad kterým neneseme žádnou kontrolu a za jeho tvorbou stojí komunita.

Zjednodušeně řečeno, HTC nechce nést odpovědnost za případné potíže se softwarem, který by se mohl tvářit jako oficiální, ale ve skutečnosti jím není. Společnost také uvedla, že bude podporovat komunitu vyvíjející custom ROM a neopustí ji. Co se týče samotných stránek HTCRuu.com, až čas prý ukáže, co se s ní bude dít dál.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku