Domů » Bleskovky » HTC M8: Nová vlajková loď v podobě modelu z 3D tiskárny

HTC M8: Nová vlajková loď v podobě modelu z 3D tiskárny

O nadcházejícím vlajkovém modelu HTC už se mluví nějaký pátek. Mnoha spekulacím napomohly jak listopadové výsledky testovacího kusu v Antutu benchmarku, tak nedávno zveřejněné fanouškovské video.

Nyní se na scénu dostávají pro změnu fotografie makety připravované novinky, která je zatím označována jako HTC One 2, případně kódovým názvem M8. Tuto podobiznu má na svědomí obyčejná 3D tiskárna, do které autoři údajně zanesli data a rozměry získané přímo od zdroje blízkého tchaj-wanskému výrobci.

 

Přijmeme-li vyobrazený model za odpovídající skutečnosti, zjistíme, že se novinka zřejmě nebude po designové stránce příliš lišit od svého předchůdce. Rozdíly ale nalezneme například u displeje, jehož úhlopříčka by měla tentokrát narůst na rovných pět palců.

Záchována zůstane dvojice stereo reproduktorů na přední straně, stejně jako webkamera nad displejem. Pod zobrazovačem zřejmě najdou své místo kapacitní tlačítka spolu s logem výrobce. Ani záda telefonu zřejmě nikoho nepřekvapí. Nalezneme zde dva větší otvory pro čočku fotoaparátu, který by se měl údajně od svého předchůdce také lišit jen minimálně, a nejspíše dvojici přisvětlovacích diod.

O očekávaných vnitřnostech už jsme psali dříve, shrnu je tedy jen telegraficky. Snapdragon 800, Adreno 330, 2 GB RAM, 16 GB vnitřního úložiště se slotem na paměťové karty a Android 4.4. Oficiálního představení nové vlajkové lodi bychom se mohli dočkat na únorové konferenci MWC 2014 v Barceloně.

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).