Domů » Bleskovky » HTC končí s QWERTY klávesnicemi, soustředit se bude na tenký design

HTC končí s QWERTY klávesnicemi, soustředit se bude na tenký design

Všichni si jistě pamatují na smartphony od HTC, jež disponovaly hardwarovou klávesnicí. Ty ve své době patřily k tomu nejlepšímu na trhu a právě díky kvalitním a pohodlným klávesnicím si tchajwanský gigant získal silnou základnu svých příznivců. Nicméně díky nynějším trendům v mobilním odvětví se zřejmě s hardwarovými klávesnicemi u HTC můžeme nadobro rozloučit. Na nedávné konferenci výrobce, která se konala v Seattlu, se kreativní ředitel společnosti Claude Zellweger nechal slyšet, že ačkoliv stále existuje poptávka po smartphonech s QWERTY klávesnicemi, HTC je již vyrábět nebude.

  

Použití klávesnic u telefonů by prý výrazně narušovalo firemní design a proto se budou i do budoucna soustředit výhradně na zařízení s dotykovými displeji. Dle mého názoru se ze strany výrobce jedná o pořádný krok vedle. I v současné době totiž existuje velké množství uživatelů, pro které je přítomnost hardwarové klávesnice hlavním kritériem při výběru nového zařízení. Osobně považuji za nepříliš rozumné upřednostňování vzhledu před samotnou funkčností. Dalším nepříjemným překvapením od HTC bylo oznámení, že u budoucích smartphonů nepočítá s osazením silnějšími a tudíž i objemnějšími akumulátory, jelikož dnešní uživatelé údajně dávají přednost tenkým zařízením. Jaký je váš názor na novou politiku HTC? Myslíte si, že může uspět, nebo si tímto kope svůj vlastní hrob?


Zdroj: Gsmarena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dwbmb
Anonym
dwbmb

Jó, tak to má HTC blbý :)

Peter (neregistrovaný)
Anonym
Peter (neregistrovaný)

Skvele, takze po nekvalitnom spracovani mojho HTC Desire Z(nic strasne len zadny kryt sa lupe), potom ako niekolko mesiac nie su ochotni vydat update a ani ani vyslovene priznat , ze ho nevydaju(na moje otazky odpovedali stale, ze nevieme, co je hlupost) toto je dalsi dovod, preco si nekupim nikdy HTC.

pepan6680
Anonym
pepan6680

Tak tohle HTC doslo pos**lo… Zatím používám sice Nokii E7 se Symbianem, ale věřil jsem, že HTC představí něco nového QWERTZ a že Android vyzkouším. Nicméně jak píše Peter, muselo by to mít kvalitní konstrukci, ne jako D.Z. A k bateriím – to je snad ještě hroší rozhodnutí, zdá se mi, že spíše tu baterii neumí vyrobit, tak řeknou raději, že to lidi nechtějí…