HTC končí s QWERTY klávesnicemi, soustředit se bude na tenký design

Všichni si jistě pamatují na smartphony od HTC, jež disponovaly hardwarovou klávesnicí. Ty ve své době patřily k tomu nejlepšímu na trhu a právě díky kvalitním a pohodlným klávesnicím si tchajwanský gigant získal silnou základnu svých příznivců. Nicméně díky nynějším trendům v mobilním odvětví se zřejmě s hardwarovými klávesnicemi u HTC můžeme nadobro rozloučit. Na nedávné konferenci výrobce, která se konala v Seattlu, se kreativní ředitel společnosti Claude Zellweger nechal slyšet, že ačkoliv stále existuje poptávka po smartphonech s QWERTY klávesnicemi, HTC je již vyrábět nebude.

  

Použití klávesnic u telefonů by prý výrazně narušovalo firemní design a proto se budou i do budoucna soustředit výhradně na zařízení s dotykovými displeji. Dle mého názoru se ze strany výrobce jedná o pořádný krok vedle. I v současné době totiž existuje velké množství uživatelů, pro které je přítomnost hardwarové klávesnice hlavním kritériem při výběru nového zařízení. Osobně považuji za nepříliš rozumné upřednostňování vzhledu před samotnou funkčností. Dalším nepříjemným překvapením od HTC bylo oznámení, že u budoucích smartphonů nepočítá s osazením silnějšími a tudíž i objemnějšími akumulátory, jelikož dnešní uživatelé údajně dávají přednost tenkým zařízením. Jaký je váš názor na novou politiku HTC? Myslíte si, že může uspět, nebo si tímto kope svůj vlastní hrob?

Zdroj: Gsmarena

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku