HTC je opět v mírném zisku, podíl na tom má úspěšný model One (M8)

HTC na trhu s chytrými telefony v poslední letech bojuje, proto je pro společnost pozitivní zprávou, že za druhý kvartál letošního roku vykázala zisk. Finanční výsledky za uplynulé tři měsíce ukazují zisk ve výši 75 milionů dolarů (2,26 mld. NT$) s příjmy o velikosti 2,17 miliardy dolarů (65 mld. NT$). Příjmy jsou nižší než ve stejném období v loňském roce, ale opatření snižující náklady vedly k navýšení zisku, což je pro HTC konečně dobrá zpráva.

Za pozitivním výsledkem stojí uvedení nového vlajkového modelu HTC One M8 (recenze), který je přijímán jako jeden z nejatraktivnějších a nejlépe zpracovaných chytrých telefonů na trhu. Přesto není telefon takovým hitem, aby se dalo s jistotou mluvit o dlouhodobější jistotě pro HTC.

-
Sázka na model One (M8) se vyplatila, telefon společnosti pomohl

Analytici z investiční banky Goldman Sachs předpokládají, že HTC bude v dalších čtvrtletích klesat, pokud se na podzim nedočkáme dalšího úspěšného modelu. HTC stále čelí stejnému problém, kdy v nejvyšší třídě bojuje se Applem, Samsungem a dalšími výrobci, a pro nižší a střední třídu nemá konkurenceschopnou strategii.

Graf ceny produktu HTC One M8 poskytuje Heureka.cz

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku