HTC J oficiálně představen: 4,3″ displej, Android 4.0 a odolnost vůči vodě

Tchajwanský výrobce HTC vypustil svou novou zbraň v podobě smartphonu se zvýšenou odolností vůčí kontaktu s kapalinami. Novinka nese obchodní název HTC J a budoucím uživatelům má rozhodně co nabídnout. Téměř celou čelní stranu telefonu zabírá 4,3“ OLED displej s rozlišením 540 x 960 pixelů (qHD). Pod kapotu se nastěhoval dvoujádrový procesor Snapdragon S4 (MSM8660A) s taktem 1,5 GHz a 1 GB operační paměti, což by mělo plně dostačovat pro bezproblémový běh všech současných aplikací a her. O pořizování fotografií a videa se stará čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a přední 1,3Mpx kamerka pro videohovory. Nechybí ani BSI senzor, který zajistí kvalitnější snímky za zhoršených světelných podmínek.

Další výbava zahrnuje 3,5mm audio výstup, Bluetooth 4.0, Wi-Fi (a/b/g/n), DLNA, A-GPS a microUSB konektor. Kapacita interní paměti se zastavila na hodnotě 16 GB s možností jejího dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Smartphone běží na operačním systému Android 4.0, který je již tradičně obohacen o grafickou nadstavbu Sense. O dostatečnou výdrž se pak postará integrovaný Li-Ion akumulátor se standartní kapacitou 1800 mAh. Za pomyslnou třešničku na dortu lze označit hydroizolaci smartphonu. Výrobce bohužel neuvádí o jaký stupeň krytí se konkrétně jedná. Co se týče ceny, v Hong Kongu se bude prodávat za 4 498 HKD (zhruba 11 000 Kč). Zda HTC J zavítá i ke břehům starého kontinentu v tuto chvíli nevíme. Osobně bych však jeho přítomnost na evropském trhu uvítal.  

Zdroj

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku