Domů » Bleskovky » HTC First se špatně prodává, AT&T jej údajně doprodává a stahuje z nabídky

HTC First se špatně prodává, AT&T jej údajně doprodává a stahuje z nabídky

Vypadá to, že HTC First, nazývaný někdy jako Facebook Phone, nikdo nechce. Alespoň to vychází ze zprávy serveru BGR, který tvrdí, že americký operátor AT&T skončí s jeho prodejem. Údajně se mělo se prodat 15 tisíc telefonů od uvedení na trh v polovině dubna, což je velmi špatné, vzhledem k tomu, kolik má AT&T zákazníků. Cena telefonu byla snížení z 99 dolarů (1 980 Kč) na necelý jeden dolar. Zdroj serveru BGR potvrdil, že motivací ke snížení ceny je výprodej skladových zásob. Zájem o telefon je prý nižší, než tomu bylo u nepříliš úspěšného modelu HTC Cha Cha, který byl na pultech v roce 2011.

 

Pokud se informace o konci prodeje potvrdí, jaké důvody mohly stát za selháním HTC First? První na ráně je Facebook Home, který u uživatelů budí rozporuplné reakce, o čemž svědčí i jeho velmi nízké hodnocení na Google Play. Facebook Home podporuje pouze pár telefonů, ale za to patří mezi ty nejpopulárnější, tak proč by si měl někdo za 99 dolarů kupovat HTC First, když může mít Samsung Galaxy S III.

David Podzimek

17 komentářů

 1. :D :D :D

  Dělá mi naprosto upřímnou radost, že jsem měl zase v něčem úplnou pravdu.

  :D :D :D

 2. Tak tohle je pro našince zajímavější informace než předešlá (že se taková ptákovina v USA začíná prodávat), nicméně tak jako tak je to pro nás vcelku nezajímavé. Na našem písečku se nic neděje?:-)

  • Tak jsou i lidi, co koukají dál, než za plot své zahrádky. Tomu telefonu ublížil Facebook, bez něj by se prodával líp.

  • Geary: Bohužel mnoh lidí nekouká, co mají před svým plotem, pohled z venčí je pak lahůdka. Ale to jsme odbočili. Narážel jsem na to, že něco, co má nulový dopad na nás není až tak zajímavé, stejně tak, že toto s nulovým dopadem na nás má nulový dopad i na ostatní. Nic víc jsem říci nechtěl.

   Vždyť ten telefon není ani zařazený do místní databáze přístrojů, předpokládám, když není vložena tabulka s HW parametry.

  • David Podzimek

   Bohužel máte pravdu, pro většinu výrobců jsme jen okrajový trh. Telefony se k nám dostanou pozdě, některé modely oficiálně vůbec. Hlavní trendy v tomto odvětví musíme sledovat v zahraničí. Dokonce a i české pobočky jednotlivých výrobců často mají informace později než zahraniční weby.

  • Uni: To máš těžký. Ty tu nadáváš (a oprávněně), že je tu plno zpráv, které nás nijak neovlivní, ale zároveň o diskuzi vedle nadává spousta lidí na to, že se tu málo píše o okrajových částech trhu, jako například Blackberry :D

  • Uni: je to prosté, redaktoři vladnoucí povětšinou toliko anglickým jazykem si čtou anglické servery, z nichž pak většina je z USA a ty se věnují logicky takřka výlučně svému trhu a tak jsme zásobeni například informacemi co nového u operátora v Američce. Rozhodně si nemyslím, že by pro českého zákazníka bylo méně zajímavé a nepodstatné vědět, jaké jsou trendy v Evropě a co nového je na trhu například v Německu.

  • Mceza: rozlišoval bych mezi celou platformou a jedním operátorem v USA.

  • mceza: Tak úplně stejně se dá brečet nad iPhonem, resp. iOS, který je v několika řádech silnější platformou na našem trhu než BB a je mu zde věnováno zhruba stejně prostoru. Redakce je prostě zaměřená na Android a snaží se profilovat jako jednička v WP. Proč ne.

   Andreas: Trendy v Evropě jasně, jedná se o značně bližší trh, značky mají často sjednocené zastoupení pro větší oblasti, jsou zde stejní operátoři, atd. Ale milion jeden tablet a telefon v čině nebo USA, které jsou pro nás významově někde na úrovni mušky čelního okna, zatímco u plotu máme hromadu zajímavějších témat třeba kolem iOS a zmiňovaného BB…. To už i to Windows RT je „významnější“ než nějaký fb nesmyl u AT&T…

  • Uni: jestli to není tím, že Apple vydá jeden telefon ročně, ale Androidích zařízení je spusta a proto se o něm taky samozřejmně víc píše..

  • M.BoBo: Tak máme tu telefon (iPhone 5), tablet (8/10″) a PDA (iPod), ale tak jasně, BB tu máme všeho všudy jeden přístroj (Z10). Takže iOS tu je 4x více a není zde 4x více článkům pokud to chceš brát touto optikou:-)

   Nicméně zvláště pro iOS přístroje je pak hromada zajímavého příslušenství, pak tu máme systém samotný, který je v případě iOS shodou okolností nejsilnější (nikoli na CZ trhu, pravda).

 3. Pepa (neregistrovaný)

  Já vám nevím, koukal jsem na videorecenzi tohoto telefonu u Phoneareny, a po vypnutí toho launcheru se to zdálo celkem dobrý, vyladěný, dvoujádro, 1GB RAM, nevím proč se to moc neprodává

  • Pepa: hmm, to se moc do reklamní kampaně operátorům ale asi nehodí. Zřejmě můžeš za podobné peníze koupit přístroj, který nevyžaduje po rozbalení úpravy.

 4. to bolo celkomocakavane….bezne HTC, hardwarovom z minuleho roka sprasene hnusnym launcherom

 5. Ja vubec nechapu, jak mohl vzniknout dalsi takovy telefon po tom, co se ukazalo, ze zadny Facebook-phone proste nemuze fungovat :-/ To uz by snad mel vetsi uspech telefon, ktery by se prodaval napr. s obsahem nejakeho vyrobce aut (treba BMW)…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).