Domů » Bleskovky » HTC Fetch: Přívěšek propojený s telefonem, se kterým už neztratíte klíče

HTC Fetch: Přívěšek propojený s telefonem, se kterým už neztratíte klíče

HTC velmi brzy představí zajímavé příslušenství s názvem Fetch. Půjde o přívěsek na klíče, který podporuje Bluetooth, samozřejmě s ním můžete označit i zavazadla a další věci. Pokud váš chytrý telefon ztratí Fetch z dosahu (15 metrů), začne vydávat zvuk. V případě, kdy zvuk neuslyšíte, najdete poslední známou pozici označenou v Google Mapách.

Když nebudete moci klíče najít, můžete v aplikaci zapnout zvukovou výstrahu, díky které se budou věci s Fetch lépe hledat. Jediný drobný háček je v baterii. Ta by měla vydržet půl roku, ale budete ji muset ručně vyměnit. Užívá standardní baterii CR2032, kterou nebude mít problém sehnat. O ceně a dostupnosti nejsou bližší informace, avšak britský obchod Clove přijímá předobjednávky za 30 liber (900 korun). Dá se očekávat, že finální cena bude stejná nebo nižší. Podobné zařízení plánuje i Nokia, pod názvem Treasure Tag. To bude navíc podporovat NFC, takže se nebude muset zabývat zadáváním kódů při párování s telefonem.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. miv (neregistrovaný)

    Podobna sranda je aj pre iphone a ipad [odkaz] avsak v nej si clovek bateriu nevymeni…. Inak drahe hracky. Uvital by som tak polovicnu cenu pre tieto srandy….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).