TOPlist

HTC Endeavor: Čtyřjádro s HD displejem a Androidem 4.0

HTC za dva týdny představí čtyřjádrový smartphone Endeavor se 4,7″ HD displejem a Androidem 4.0.3. Podívejte se s předstihem, jak bude nová vlajková loď vypadat.

HTC se opět nepodařilo uhlídat telefony, které chystá představit na barcelonském Mobile World Congressu. Po nedávném úniku informací o dvoujádrovém modelu Ville pro vás máme novinky o zařízení s kódovým názvem Endeavor (dříve Edge), který se zřejmě stane vlajkovou lodí tchajwanského výrobce. Uniklá verze ROM pro tento telefon odtajnila téměř všechny hardwarové parametry – těšit se můžeme na čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3, 1 GB operační paměti RAM, obří displej s úhlopříčkou 4,7″ a HD rozlišením (720 x 1280 px) a 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností záznamu videa ve fullHD rozlišení při 30 FPS. Na přední straně najdeme 1,3Mpx kamerku pro videohovory, proximity senzor a světelné čidlo. Chybět nebude ani gyroskop a pohybový senzor.

-

Bezdrátovou konektivitu zajistí Bluetooth 4.0 a Wi-Fi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n. Využívat bude možné také rychlých datovým přenosů HSPA+. Některé zdroje tvrdí, že telefon bude určený pro amerického operátora AT&T, ale tomu se nám nechce věřit, protože HTC v Barceloně představuje novinky především pro evropský trh. Je také docela možné, že varianta s kódovým označením Edge je učena právě pro USA a Endeavor pro Evropu (nebo opačně).

- - -
Obrázky z nové verze HTC Sense 4.0

- - -

Do prodeje se telefon dostane s Androidem 4.0.3 doplněným o novou verzi uživatelského prostředí HTC Sense. Nezapomeňte, že Endeavor (Edge) je pouze kódové označení – na pultech obchodů se novinka s největší pravděpodobností objeví pod názvem HTC Supreme.

Zatím jsou tedy pro Barcelonu potvrzeny dva modely – dvoujádrový Ville a čtyřjádrový Endeavor. HTC by dále mohlo vyrukovat s novým tabletem, protože loni představený Flyer už přece jenom není nejnovější. Stejně tak bychom se měli dočkat premiéry méně výkonných zařízení, se kterými bude HTC cílit především na nenáročné uživatele, pro které je nízká cena na prvním místě. Letošní Mobile World Congress oficiálně začíná v pondělí 27. února, ale HTC, Huawei a Sony si tiskové konference naplánovaly už na neděli 26. února. Redakce SmartManie bude stejně jako v minulých letech přímo v centru dění, takže se můžete těšit na aktuální zprávy a novinky.

Zdroj: PocketNow

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku