HP uvádí SlateBook x2 s odnímatelnou klávesnicí: Konkurence pro Asus Transformer

Společnost HP se rozhodla jít ve stejných stopách jako Asus s jeho úspěšnou řadou Transformer a představila vlastní tablet SlateBook x2 s připojitelnou klávesnicí. Mezi hlavní poznávací rysy patří 10,1“ IPS displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a čipset Tegra 4 od NVidie. Interní paměť zařízení je schopna pojmout maximálně 64 GB dat a je dále rozšiřitelná díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty. SlateBook x2 běží na operačním systému Android 4.2.2 bez složitých nadstaveb, což bezesporu ocení nejeden uživatel.

   

Součástí tabletu je již zmíněná klávesnice disponující dotykovým trackpadem s podporou multidotykových gest, vlastním akumulátorem, slotem na SD karty a plnohodnotným USB portem. Tablet by se měl podle slov výrobce objevit na pultech prodejců v průběhu letošního srpna za cenu 480 USD (zhruba 9500 CZK). Zatím není zcela jasné, zda klávesnice bude součástí standardního balení, ale je velmi pravděpodobné, že budoucí zákazníci si ji budou muset dodatečně dokoupit za zatím neuveřejněnou cenu.  

Discover the new HP SlateBook x2 | HP Slate | HP
Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku