TOPlist

HP iPAQ K3: Odhalil podobu operačního systému Windows Mobile 7?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Server Engadget.com dostal k dispozici produktový list zařízení, které se v budoucnu chystá do nabídky zařadit americký operátor AT T. Největší pozornost z celého seznamu vzbudil komunikátor HP iPAQ K3, u kterého se v renderu objevil další pravděpodobný obrázek z operačního systému Windows Mobile 7. V dokumentu je sice zmíněno, že se model K3 bude prodávat se systémem Windows Mobile 6.5 a obrázek je tedy opravdu jen ilustrační, nicméně operátoři a někteří výrobci zařízení mají přístup k interním informacím, proto je docela možné, že Windows Mobile 7 opravdu budou mít přibližně takovou podobu, ostatně už dříve nás o tom přesvědčily například tyto screenshoty.

HP iPAQ K3 bude postavený na čipové sadě od Qualcommu (MSM7200A), k dispozici tedy bude 528 MHz procesor. Displej s úhlopříčkou 2,8″ nabídne dotykové ovládání, nicméně rozlišení 320×240px (QVGA) už působí trochu zastarale. Vzhledem k tomu, že se má na trhu objevit až v listopadu letošního roku, očekával bych zde alespoň VGA. Zajímavostí je, že se zařízení bude prodávat bez stylusu, k ovládání systému byste si měli vystačit pouze s prsty a klávesnicí, což je trochu odvážný plán. Je pravda, že Windows Mobile 6.5 už v optimalizaci pro prsty trochu pokročily, ale pořád mi nepříjde, že by to bylo na takové úrovni, že by bylo potřeba zatracovat stylus.

-
Je tohle skutečná podoba chystaných Windows Mobile 7?

Telefonní funkce zajistí čtyřpásmový GSM modul s podporou GPRS/EDGE třídy 12 a třípásmové UMTS/HSDPA. Bezdrátová komunikace bude díky přítomnosti Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0 bezproblémová. Kombinace 256 MB RAM a 512 MB ROM nezní vůbec špatně, uživatelskou paměť bude dále možné rozšířit microSDHC kartami. Pro navigaci bude připraven již standardní 20 kanálový GPS čip s podporou AGPS. Rozměry modelu K3 jsou 117×68×13.5 mm, hmotnost se zatím nikde neuvádí. Pro snadné psaní bude k dispozici hardwarová QWERTY klávesnice a podle renderu to vypadá, že K3 nebude strádat ani co se týče počtu dalších funkčních kláves.

-

Tip: Zajímá vás, jaké jsou minimální požadavky operačního systému Windows Mobile 7? Přečtěte si tento článek.

Zdroj: WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku