Domů » Bleskovky » Hotelové hosty natáčely bez dovolení skryté kamery. Záběry šlo sledovat v přímém přenosu

Hotelové hosty natáčely bez dovolení skryté kamery. Záběry šlo sledovat v přímém přenosu

Přibližně 1600 návštěvníků jihokorejských hotelů se stalo oběťmi skrytého natáčení. Pořízené záběry byly dostupné na internetu v podobě placeného živého přenosu. Policisté v případu zadrželi dvojici mužů, kteří by měli být se skrytým natáčením spojení. Přenosy běžely ze dvaačtyřiceti pokojů ve třiceti různých hotelech po celé zemi. Z vyšetřování vyplývá, že majitelé podniků o pořizování nahrávek nevěděli.

south korea hidden cameras hotels

Skryté kamery, kam se podíváš

Skryté kamery se ukrývaly například v digitálních televizních boxech, elektrických zásuvkách či držácích na fény. Webová stránka, na které živý přenos probíhal, měla více než 4000 členů. 97 z nich navíc platilo měsíční poplatek 45 dolarů (asi 1025 korun), po jehož uhrazení získali přístup k bonusovým funkcím, mezi něž patřila mimo jiné možnost pouštět nahrávky ze záznamu.

Facebook má velký problém. Jeho zaměstnanci měli přístup k nešifrovaným heslům uživatelů

„V minulosti jsme se zabývali podobným případem nelegálního natáčení skrytými kamerami, nyní se nám však poprvé povedlo odhalit místo, kde nahrávky vznikaly,“ uvedli zástupci tamních policejních složek. Nedovolené pořizování nahrávek je v Jižní Koreji velkým problémem. Jen za rok 2017 tam policisté evidovali přes 6400 nahlášených případů této trestné činnosti.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Když vidím ty foty neí mi dobře po těle…teoreticky muže být nekde v každém PIR čidle či požárním hlásiči kamera tvářící se jako LED, pokiud je to pro větší bezpečnost a prevenci prosím, ale jak snadno to lze zneužít…dnešní doba je zvrácená a jednou na tohle a přetechnizovanost jako civilizace šeredně doplatíme….je to rozjetý vlak a plno uznávaných vědcu začína zdvihat prst, že je třeba začít brzdit…,myslím že na to bylo už pozdě tak před pěti lety.

tom
Anonym
tom
Offline

jojo n akaždou nevěru se jednou přijde třeba po letech ale nikdy nevíte kdy kde kdo vás nahráva a to si pošte že NAHRÁVA obvzláště v bordelech :D kačky na víc se dicky hodí a samotné aktérky o to vůbec nemusí vědět :)

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

No ještě tak doučit se češtinu …;)

Idiotbasher
Anonym
Idiotbasher
Offline

To je jediné téma o kterém jsi schopný diskutovat, což? Odpad jaky ty toho koneckonců nikdy moc nabídnout nemohl. Petříku debílku, tebe v té škole museli pořádně mlátit.