Cena:

Honor 9 půjde po krku Huawei P10. Těšíme se na kvalitní fotoaparát

Na konci tohoto měsíce, konkrétně 27. června, představí značka Honor v Berlíně svůj další klíčový model pro letošní rok. Honor 9 by měl konkurovat další novince z vlastních řad – Huawei P10. Najdeme u něj duální fotoaparát (22 Mpx RGB + 12 Mpx černobílý), který se sice nepyšní puncem značky Leica, ale i tak by podle pozvánky, kterou výrobce zaslal novinářům, měl nabízet skvělé výsledky i v horších světelných podmínkách.

Smartphone je na pozvánce označen jako „chytač světla, s tím, že uvidíme ukázku toho, jak dokáže rozzářit noc. I hardwarové parametry telefonu by měly být podobné s aktuální vlajkovou lodí Huawei P10 – čipset Kirin 960, 4 nebo 6 GB RAM a operační systém Android 7.x s nadstavbou EMIU 5. Kapacita interního úložiště by měla být 64 nebo 128 GB (dle verze) a chybět nebude ani hybridní slot na microSD kartu či druhou nanoSIM.

Tip: Očekávané parametry Honoru 9 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

O zobrazování se postará 5,15″ Full HD displej, energii dodá 3000mAh baterie. Novinka by měla být dostupná v celé řadě barevných variant – od klasické černé, přes modrou, bílou či výraznou žlutou. Velkým lákadlem by měla být i cena, která by se měla pohybovoat okolo hranice 360 euro, což je zhruba 9 500 Kč. Další informace o telefonu vám přineseme přímo z tiskové konference v Berlíně.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.